Käimasolevad projektid

Lisaks käimasolevatele projektidele oleme osalenud mitmetes projektides ka varem. Lähemalt saad nende projektidega tutvuda siin.

Õppekavad ja koolitused maapiirkondade kultuuritöö vabatahtlikele

Projekt „Õppekavad ja koolitused maapiirkondade kultuuritöö vabatahtlikele“ / "Curricula and training for culture volunteers in sparsely populated areas" (SPARK) on ellu kutsutud selleks, et arendada uusi õppimisvõimalusi kultuuritöö vabatahtlikele hõredalt asustatud piirkondades. Koolitusvõimaluste loomisega soovitakse toetada kultuuritöötajaid, kes oma tegevusega aitavad säilitada oma kogukonna identiteeti.

Eesti Rahvaülikoolide Liidu võimestamine

Tartu Rahvaülikool on Eesti Rahvaülikoolide Liidu (ERL) liige ja ühtlasi partneriks projektis Eesti Rahvaülikoolide Liidu võimestamine.

Projekti kaudne eesmärk on innustada osalemist vabahariduses ja tuua uusi õppijaid mitteformaalõppesse, mis toimub Eesti Rahvaülikoolide Liitu kuuluvates vabahariduslikes koolituskeskustes. Ühtlasi soovitakse kaasa aidata ERL-i kuuluvate koolitusasutuste õppe kvaliteedi tagamisele ja nende maine tõstmisele.

Õpi-, koostöö- ja suhtlemisoskuste arendamine Ida-, Lääne- ja Lõuna-Eestis

Tartu Rahvaülikooli eestvedamisel ja vabahariduslike koolitusasutuste partnerlusena pakutakse vahemikus 02.01.2017 - 31.12.2019 11 maakonnas sarnase metoodika alusel võtmepädevuste arendamise koolitusprogrammi mahus 48 tundi, mis hõlmab õppimis-, koostöö ja suhtlemisoskuste arendamise koolitusmooduleid.

Tasuta koolitused Tartu Rahvaülikoolis leiad siit.

Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele 2018-2019

Tartu Rahvaülikool viib ellu Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2017-8 Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele 2018-2019.

Partnerlus Eesti Vabaharidusliidu võtmepädevuste arendamise projektides

Tartu Rahvaülikool on partneriks Eesti Vabaharidusliidu võtmepädevuste arendamise projektides
•   Prioriteetsete võtmepädevuste arendamine (2016-2019)
•   Ettevõtlik õppija (2016-2019)
•   Õpioskus kui võti õppesse (2016-2019)
•   Prioriteetsete võtmepädevuste arendamine (2018-2020)

Languages Opening Gates to Society (LOGS)

Erasmus+ koostööprojekt heade praktikate vahetamiseks keeleõppes.

Kestvus 01.10.2017-30.09.2019

Projekti käigus testitakse 3 erinevat õppemeetodit:

Migrant Liter@cies – innovative practices in the teaching of literacy with use of ICT and digital literacy to migrant adults (MigLit)

Erasmus+ strateegilise koostöö projekt hariduse valdkonnas, et arendada ja rakendada uusi innovatsioone ning edendada vastastikust õpet ja kogemuste vahetamist.

1.10.2017-30.09.2020 (3 aastat)

Eesmärgid:

Tartu Rahvaülikooli EV100 õpikojad - kingitus kodumaale ja kodule

TRÜ õpikojad - kingitus kodumaale ja kodule 15.08.2017-15.08.2018

Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital summaga 1500€

Projekt on kutsutud ellu EV 100 raames, et võtta osa kodumaa sünnipäevast, luua ise kingitusi ja kinkida ka teistele. Selleks valmistatakse rahvaülikooli õpiringides mitmeid kingitusi ja meeldejäävaid esemeid EV 100 märgiga.

See on üks osa rahvaülikooli tegevustest EV 100 puhul.

Õpikojad 2018. aastal:

HEV koordinaatorite nõustamisoskuste arendamine ja tugimeeskonna loomine

Projekti periood 01.08.2017-31.05.2018

Projekti eesmärgiks on HEV koordinaatoritena töötavate õpetajate nõustamisoskuste arendamine läbi motiveeriva intervjueerimise nõustamismeetodi ning eduka meeskonna loomine, toetamaks seeläbi HEV õpilast, tema lähedasi ja õpetajaid.

Projekti raames korraldatakse koolitused mahus 39 akadeemilist tundi, kahele grupile, kokku 78 tundi, kus osaleb kokku vähemalt 40 õpetajat.

Koolituse teemad:

Koolituskalender sügis 2018

Kõik sügishooaja kursused leiate ülevaatliku tabelina SIIT! Head valimist ja kiirustage registreeruma, sest menukamad kursused juba täituvad!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun