Lõppenud projektid

Töö täiskasvanutele/Work for adults 2.0

Projekti eesmärk on arendada töökohapõhist õpet (work-based learning), kasutades infokommunikatsioonitehnoloogia (IKT), sotsiaalmeedia ja uudseid digiõppe lahendusi.

Projekti raames arendatakse õppe efektiivsemaks muutmiseks koostööd tööandjatega. Koos praktikante vastuvõtvate asutustega töötatakse välja töökohapõhiseks õppeks sobivad meetodid ja protseduurid.

Teenuste disaini auditi läbiviimine Tartu Rahvaülikoolis

Projekti eesmärgiks on rakendades teenuste disaini mudelit luua madala haridustasemega täiskasvanutele jt vähemate võimalustega sihtgruppidele uusi võimalusi elukestvas õppes osalemiseks ja suurendada Tartu Rahvaülikooli võimekust koolitusteenuste osutamisel ning omatulu teenimisel.

Projekti sihtgrupiks on nõrgema konkurentsivõimega inimesed:

AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“

Tartu Rahvaülikool juhtis 01.05.2016 – 31.12.2017 Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“.

Õpetajate professionaalse arengu toetamine suurendades nende andragoogilist pädevust 2

2016 - 2017

Projekti raames osalesid 20 täiskasvanute gümnaasiumi ja kutseõppeasutuste õpetajat 78 tundi kestnud andragoogikakoolitusel. Koolitus toimus 8 õppepäeval jaanuarist aprillini 2017. Juhendajateks olid oma ala tunnustatud koolitajad (Reet Valgmaa, Erle Nõmm, Kadri Kõiv, Marika Kaasik, Kristel Jalak, Kadi Tamm). Koolituse käigus tehtud iseseisev töö (22 t) oli suunatud portfoolio koostamiseks, et edukalt taotleda täiskasvanute koolitaja kutset.

Hariduslike erivajadustega õpilaste tavakooli kaasamine ja õppematerjalide koostamine

2016 - 2017

Projekti eesmärkideks oli:
* toetada tavakooli õpetajate professionaalset arengut, suurendades nende pädevust hariduslike erivajaduste õpilaste kaasamises, õppetöö kavandamises ja läbiviimises
* arendada digikompetentse õpetajate seas IKT vahendite kasutamisel töös HEV õpilastega
* tutvustada erinevaid IKT tehnilisi vahendeid, keskkondi ja vabavaralisi õppeprogramme.

Efektiivne kommunikatsioon

2015 - 2016

Projekti eesmärgiks oli organisatsiooni tegevusvõimekuse kasv tänu paremale strateegilisele planeerimisele, kommunikatsioonile koolituse pakkuja, õppijate (teenuse tarbijate) ja potentsiaalsete õppijate vahel ning info efektiivsemale haldamisele.

Olulisemad tegevused:

Aktiivse vananemise toetamine

2013 - 2015

Projekti „Aktiivse vananemise toetamine“ eesmärgiks oli aktiviseerida sotsiaalselt mitteaktiivseid vanemaealisi läbi kultuuri ja kunsti tegevustesse kaasamise (näituste, muuseumite, teatri jne külastamine, töötubades, õpiringides, kohtumisõhtutel, koolitustel jne osalemine, kultuurilised jalutuskäigud, ekskursioonid ja palju muud).

Tegevused:

Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes

2008 - 2013

Programm "Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes"

Rahastaja Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

LEMON - Learning Communities of Modern Liberal Adult Education

2009 – 2012

Central Baltic Interreg IV A programm 2007–2013

Jätkusuutlikkuse edendamine täiskasvanute koolituses

CRISTAL (Common References in Sustainable Training in Adult Learning) 2011 - 2013

Grundtvig programmi õpikoostöö projekt.

Tartu Rahvaülikool otsib oma meeskonda koolitussekretäri

Peamised tööülesanded

Koolitusjuhtide assisteerimine koolituste läbiviimisel: osalejatega suhtlemine, dokumentide vormistamine, koolitusruumide, vahendite ja materjalide ettevalmistamine.

Oled oodatud meie meeskonda kui Sul on

Soodsad kursused 55+ ealistele

Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel pakume arvukalt väga soodsa osalustasuga kursuseid 55+ ealistele inimestele. Registreerumine tel 736 1537 või 736 1544 või www.rahvaylikool.ee.

Olete väga teretulnud!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Valik 2017. aasta Vormsi fotograafia suvekooli töödest on HTM fuajees. Juhendaja Toomas-Vahur Lihtmaa.

Lammasmäe suvekoolis valminud maalide näitus on Tartu Botaanikaaias (kuni 23.02). Juhendaja Robert Suvi.

Tammemaalide näitus "Kuldne Iga" on Elva Kultuurikeskuses (kuni 31.03) Juhendaja Aime Asi.

Kõik teated