Õppijate lood

Hakkasime koguma õppijate lugusid! Me kuuleme siin palju põnevaid lugusid ja soovime, et ka teised neist inspiratsiooni saaksid. Head lugemist!

Batuudiks saanud tigudiivani ja Liina lugu

Ma olen ikka imestanud, kui palju erinevaid asju saab Rahvaülikoolis õppida. Lihtsam oleks vist nimetada asju, mida seal ei saa õppida.

Gerly maitsvad kringlid

Aeg-ajalt tabab mind suur tegutsemis-ja õppimistuhin. Eriti motiveerivad mind tegutsema
inimesed, kes leiavad tihedas argielus aega oma silmaringi laiendada. Olles peagi emaks
saamas, jõudsin minagi otsusele, et õpin midagi põnevat.

Ly kirev areng rahvaülikoolis

Õppida on eriti mõnus just iseenda jaoks, sest õppimise käigus on sul võimalus kogeda rõõmu oma loomingust ja arengust. Tartu Rahvaülikoolil on laiahaardeline profiil, kus on võimalus osaleda erinevaid valdkondi hõlmavatel kursustel. Ise olen läbinud mitmeid lühema ja pikema kestvusega kursuseid ning nii hingele kui ka teadmiste jaoks. Kursuste tutvustusi lugedes tekib suurem või väiksem huvi osaleda, mõnikord on osavõtt ka teoks saanud.

Mis oleks küll Üllest saanud, kui rahvaülikooli poleks olnud?

Tartu  Rahvaülikooliga seob mind pikk ja sisukas ,,ajalugu“. Nimelt alustasin 2006 oma keelerännakuid õpetaja Evelin Ranna sõbralikul juhendamisel. Prantsuse keel pole aga lihtsate killast: väänasime ja käänasime oma suud, aga tuli tunnistada – õpetaja oli palju tublim kui meie!

Liina ja aiakujunduse kursuselt saadud aiaplaan ning uued juuksurioskused

Olen osalenud kahel Tartu Rahvaülikooli kursusel – Väikeaia kujundamine ja Kodune juukselõikus. Mõlema valik on tulnud otseselt huvist ja praktilisest vajadusest.

Inkari Lindve. Kuidas keraamikaõps mind ravis?

Minu jaoks on Tartu Rahvaülikoolist kõige vingem õpetaja keraamik Eva Krivonogova. Ta on loominguline, abivalmis ja teab oma alast kõike. Vähemalt ei ole mul õnnestunud esitada ühtegi küsimust, millele ta ei tea vastust.

Maaria ja raamatute köitmine

Aasta oli 2011, kui tegin Tartu rahvaülikoolis oma esimese märkmiku, mis nägi välja nagu päris. Köitmiskursusel avanes minu jaoks uus ja põnev maailm ning nüüd kuus aastat hiljem on minu huvist paberimaailma ja köitmise vastu isegi väike ettevõtmine välja kasvanud.

Kristi ja käsitöö, kokanduse ning aianduse kursused

Kristi, kes pälvis Tartu Rahvaülikooli Aasta õppija 2014 tiitli räägib sellest kuidas ta käib rahvaülikoolis endale vaba aega ostmas, mida pere tema õhtustest äraolemistest arvab ja kuidas see lastele mõjunud on.

Irene ja maalikool

Irene, rahvaülikooli inglise keele juhendaja, oli elanud suurema osa oma teadlikust elust teadmisega, et joonistada ta ei oska ja et tal pole mingeid kalduvusi kunstile, kuid avastas maalima sattudes enda jaoks uue kire.

Tiina lugu rahvaülikoolis

Tiina, kes on nii rahvaülikooli õpilane kui õppija kirjutab sellest, kuidas kursustel tekib imeline energia, head ideed hõljuvad justkui õhus, kust need kiirelt ära nopitakse. Erinevalt elualadelt ja erinevate taustadega inimesed tulevad kokku ja vähemalt paari tunni jooksul nädalas on neil ühine eesmärk – valmistada endale midagi ilusat.

Soodsad kursused 55+ ealistele

Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel pakume arvukalt väga soodsa osalustasuga kursuseid 55+ ealistele inimestele. Registreerumine tel 736 1537 või 736 1544 või www.rahvaylikool.ee.

Olete väga teretulnud!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

AUHINNAMÄNGU VÕITJAD!

Kutsusime registreeruma meie keelte lühikursusele ja kõigi registreerunute vahel loosisime välja KINGITUSEKS ERATUNNID!
Tasuta individuaaltunnid võitsid Marje Zernant, Merle Keps ja Eha Kruus.
Palju õnne, võtame võitjatega ühendust!
Individuaaltunnid on efektiivsed ja mõnusad, sest õpetaja on ainult ühe õppija päralt ja tunnis saab keskenduda täpselt tema vajadustele.

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Valik 2017. aasta Vormsi fotograafia suvekooli töödest on HTM fuajees. Juhendaja Toomas-Vahur Lihtmaa.

Lammasmäe suvekoolis valminud maalide näitus on Tartu Botaanikaaias (kuni 23.02). Juhendaja Robert Suvi.

Tammemaalide näitus "Kuldne Iga" on Elva Kultuurikeskuses (kuni 31.03) Juhendaja Aime Asi.

Kõik teated