Õppekavad ja koolitused maapiirkondade kultuuritöö vabatahtlikele

Projekt „Õppekavad ja koolitused maapiirkondade kultuuritöö vabatahtlikele“ / "Curricula and training for culture volunteers in sparsely populated areas" (SPARK) on ellu kutsutud selleks, et arendada uusi õppimisvõimalusi kultuuritöö vabatahtlikele hõredalt asustatud piirkondades. Koolitusvõimaluste loomisega soovitakse toetada kultuuritöötajaid, kes oma tegevusega aitavad säilitada oma kogukonna identiteeti.

Projekti eesmärgiks on pakkuda uusi koolitusi kultuurivaldkonna vabatahtlikele hõredalt asustatud piirkondades.

Projekti raames kaardistatakse kultuuritöötajate võtmepädevused ja neist lähtuvad koolitusvajadused. Töötatakse välja koolitused hõredalt asustatud piirkondade kultuuritöö vabatahtlikele.

Projekti tulemused:
* kultuuritöötajate võtmepädevuste kaardistamine
* õppekavade ja koolituste väljatöötamine
* vabatahtlike kultuuritöötajate kaasamine ja pilootkoolituste läbi viimine.

Projekti koduleht: http://www.nordplus-spark.one/

Projekti partnerid:
Musisk Oplysnings Forbund Denmark (National Association of Adult Education in Art and Culture) (Taani, koordinaator)
Interfolk, Institut for Civilsamfund (Interfolk, Institute for Civil Society) (Taani)
Finlands Svenska Ungdomsförbund (Finnish Swedish Youth Association) (Soome)
Þekkingarnet Þingeyinga (Husavik Academic Center) (Island)
Eyþing (Cultural Council of North East Iceland) (Island)

Projekti kestus: august 2016 - juuli 2018

Rahastaja EL programm Nordplus Adult

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Fotograafia algkursusel tehtud töödest on näitus üles seatud Maaülikooli Spordihoone fuajeesse. Kursust juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa.

Pepleri 4 õppehoone klassidesse on üles pandud EV100 raames valminud kursuslaste maalid meie riigi presidentidest, juhendaks Robert Suvi.

Pepleri 4 saalis on abstraktse maalimise kursusel valminud tööd, juhendaja Maret Suurmets Kuura.

Vaksali 7 ruumides on 2017.a. Lammasmäe suvekooli joonistused ja pastellmaalid. Juhendaja Tiit Varblane.

Uus raamat Tartu Rahvaülikoolist

Rahvaülikooli põnevast kujunemisloost on ilmunud raamat "Vaimustav teekond"!

Raamatuid saab soetada meie õppehoonetest. Tutvu raamatu veebiversiooniga siin!

Kõik teated