AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“

Märksõnad:

Tartu Rahvaülikool juhtis 01.05.2016 – 31.12.2017 Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“.

Projekti eesmärgiks oli õpetada eesti keelt kuni 150 Eestisse saabuvale rahvusvahelise kaitse saajale (täiskasvanutele) 100 tundi osaleja kohta, et toetada nende toimetulekut eestikeelses keskkonnas ja aidata kaasa Eesti ühiskonda lõimumisele. Esmane eesti keele oskus on sisserändajatele eelduseks töö leidmisele ja selle kaudu ka majanduslikule iseseisvumisele.

Projekti raames töötati välja ka eesti keele õpetamise metoodika ja materjalid. Õpetuse metoodika võimaldab A1–A2 taseme keeleoskust omandada ka emakeeles kirjaoskuseta või madala haridustasemega ning varasema võõrkeeleõppe kogemuseta isikutel. Õpetuses on põhirõhk suulisel keelekasutusel ja koolituse edukalt läbinud peaksid tulema toime lihtsates igapäevastes suhtlusolukordades.

Keeleõpe toimus Tartus, Tallinnas, Türil, Keilas, Harju-Ristil, Rakveres, Kundas, Pärnus, Haapsalu, Põlvas ja Viljandis. Toimumiskoht olenes sellest, kuhu Eestisse saabujad elama asusid.

Keeleõppe mahus 100 tundi lõpetasid seisuga 31.12.2017 lõpetanud 39 täiskasvanud õppijat. Õppes osalesid kokku 78 õppijat (39 katkestasid keeleõppe).

Tartu Rahvaülikooli koostööpartneriteks eesti keele õpetamises olid teised vabahariduslikud koolituskeskused, keeleõppe metoodika väljatöötamisse kaasati ka ülikoolide eksperte. Õpetajatöösse on kaasatud üle 20 eesti keele õpetaja eelnimetatud koolituskohtades. Toimusid 11 õpetajate koostööseminari sh õppematerjalide koostamise seminarid.
Eesti keele õpetajad koondasid kasutatud õppematerjalid töövihikuks.

Projekti rahastas Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Lisainfo: Ena Drenkhan, SA Tartu Rahvaülikooli projektijuht, ena@rahvaylikool.ee, tel 5348 6443.

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Tartu Rahvaülikooli segakoori kontsert

Laupäeval 30. märtsil kell 16 Tartu Laulupeomuuseumis, Jaama 14

Kõlavad juubelilaulupeo laulud - „ Ilus oled isamaa“

Tartu Rahvaülikooli Segakoor Lauri Breede juhtimisel laulab üldlaulupeo laule, vahelugemisi esimeselt üldlaulupeolt loeb helilooja ja muusikategelane Alo Põldmäe.

Kontsert on tasuta, võimalus vaba annetus Tartu Maarja kiriku restaureerimiseks.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus EE1322002200221021269201.

Valisime Tartu Rahvaülikooli aasta õppija ja sõbra

Aasta õppijaks 2018 sai pühendunud inglise keele ja pilatese õppija Kaire Lill.
Aasta sõbra 2018 tiitli pälvis Tartu Kunstnike Liit, kellega koostöös on korraldatud kunstiajaloo loengusari ja ka meeleolukaid kokanduskoolitusi.

Näitused Tartu Rahvaülikoolis

Õie Pritsoni isikunäitused kuni 22. maini.

Kõik teated