AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“

Märksõnad:

Tartu Rahvaülikool juhtis 01.05.2016 – 31.12.2017 Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“.

Projekti eesmärgiks oli õpetada eesti keelt kuni 150 Eestisse saabuvale rahvusvahelise kaitse saajale (täiskasvanutele) 100 tundi osaleja kohta, et toetada nende toimetulekut eestikeelses keskkonnas ja aidata kaasa Eesti ühiskonda lõimumisele. Esmane eesti keele oskus on sisserändajatele eelduseks töö leidmisele ja selle kaudu ka majanduslikule iseseisvumisele.

Projekti raames töötati välja ka eesti keele õpetamise metoodika ja materjalid. Õpetuse metoodika võimaldab A1–A2 taseme keeleoskust omandada ka emakeeles kirjaoskuseta või madala haridustasemega ning varasema võõrkeeleõppe kogemuseta isikutel. Õpetuses on põhirõhk suulisel keelekasutusel ja koolituse edukalt läbinud peaksid tulema toime lihtsates igapäevastes suhtlusolukordades.

Keeleõpe toimus Tartus, Tallinnas, Türil, Keilas, Harju-Ristil, Rakveres, Kundas, Pärnus, Haapsalu, Põlvas ja Viljandis. Toimumiskoht olenes sellest, kuhu Eestisse saabujad elama asusid.

Keeleõppe mahus 100 tundi lõpetasid seisuga 31.12.2017 lõpetanud 39 täiskasvanud õppijat. Õppes osalesid kokku 78 õppijat (39 katkestasid keeleõppe).

Tartu Rahvaülikooli koostööpartneriteks eesti keele õpetamises olid teised vabahariduslikud koolituskeskused, keeleõppe metoodika väljatöötamisse kaasati ka ülikoolide eksperte. Õpetajatöösse on kaasatud üle 20 eesti keele õpetaja eelnimetatud koolituskohtades. Toimusid 11 õpetajate koostööseminari sh õppematerjalide koostamise seminarid.
Eesti keele õpetajad koondasid kasutatud õppematerjalid töövihikuks.

Projekti rahastas Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Lisainfo: Ena Drenkhan, SA Tartu Rahvaülikooli projektijuht, ena@rahvaylikool.ee, tel 5348 6443.

Soodsad kursused 55+ ealistele

Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel pakume arvukalt väga soodsa osalustasuga kursuseid 55+ ealistele inimestele. Registreerumine tel 736 1537 või 736 1544 või www.rahvaylikool.ee.

Olete väga teretulnud!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

AUHINNAMÄNGU VÕITJAD!

Kutsusime registreeruma meie keelte lühikursusele ja kõigi registreerunute vahel loosisime välja KINGITUSEKS ERATUNNID!
Tasuta individuaaltunnid võitsid Marje Zernant, Merle Keps ja Eha Kruus.
Palju õnne, võtame võitjatega ühendust!
Individuaaltunnid on efektiivsed ja mõnusad, sest õpetaja on ainult ühe õppija päralt ja tunnis saab keskenduda täpselt tema vajadustele.

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Valik 2017. aasta Vormsi fotograafia suvekooli töödest on HTM fuajees. Juhendaja Toomas-Vahur Lihtmaa.

Lammasmäe suvekoolis valminud maalide näitus on Tartu Botaanikaaias (kuni 23.02). Juhendaja Robert Suvi.

Tammemaalide näitus "Kuldne Iga" on Elva Kultuurikeskuses (kuni 31.03) Juhendaja Aime Asi.

Kõik teated