Aktiivse vananemise toetamine

Märksõnad:

2013 - 2015

Projekti „Aktiivse vananemise toetamine“ eesmärgiks oli aktiviseerida sotsiaalselt mitteaktiivseid vanemaealisi läbi kultuuri ja kunsti tegevustesse kaasamise (näituste, muuseumite, teatri jne külastamine, töötubades, õpiringides, kohtumisõhtutel, koolitustel jne osalemine, kultuurilised jalutuskäigud, ekskursioonid ja palju muud).

Tegevused:

• Õppekava ja uute metodoloogiate väljatöötamine tugisikute/kultuurigiidide koolitamiseks
  • Pilootkoolituste elluviimine
  • Vanemaealiste kaasamise pilotiseerimine
  • Tulemuste levitamine seminaril, veebilehel, virtuaalse käsiraamatu koostamine

Partnerid:

• The Danish National Association of Adult Education in Art and Culture (MOF-DK)
  • Rite Folk High School from Latvia
  • The National Association of Folk High Schools from Lithuania (NALMA)

Projekti inglise keelne kodulehekülg: http://nordplus-cultureguides.dk/

Kevadsemestril 2014 toimus tugiisikute koolitus.

Sügissemestril 2014 toimus mitteaktiivsete vanemaealiste inimeste kaasamine. Oktoobris toimus seminar tegevuste käivitamiseks.
Külas oli Epp Johani MTÜst TEEME Viljandis. Ta räägis oma kogemusest seltsidaamide tegevuse eestvedamises.
Arutasime koos, millistesse tegevustesse mitteaktiivseid vanemaealisi kaasame.

Kevadsemestril 2015 koostasime koos rahvusvaheliste partneritega projekti tulemuste kokkuvõtte ja toimus lõpuseminar.

Vaata kokkuvõtet (eesti keeles) projekti tulemustest siin.

Vaata kõikide partnerite tegevustest kokkuvõtet (inglise keeles) siin.

Koolituskalender sügis 2018

Kõik sügishooaja kursused leiate ülevaatliku tabelina SIIT! Head valimist ja kiirustage registreeruma, sest menukamad kursused juba täituvad!

Rahvaülikooli kontorid suvel

Meie kontorid aadressidel Pepleri 4 ja Vaksali 7 on suletud 2. juulist kuni 6. augustini. Kursustele saab registreeruda läbi kodulehe, vastame Teie kirjadele ja kinnitame kursustele registreerumist esimesel võimalusel.
Kaunist suve! Toreda taaskohtumiseni!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Tartu Rahvaülikooli harrastuskunstnike maalinäitust tammedestmis on pühendatud Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale saab vaadata Pühajärve SPA&Puhkekeskuse konverentsikeskuses 3.05-2.08.2018.
Juhendaja Aime Asi

Fotograafia kevadise algkursuse  tööde näitus on Karritehases, Aparaaditehase II korrusel. Juhendaja Toomas-Vahur Lihtmaa.

Kõik teated