Aktiivse vananemise toetamine

Märksõnad:

2013 - 2015

Projekti „Aktiivse vananemise toetamine“ eesmärgiks oli aktiviseerida sotsiaalselt mitteaktiivseid vanemaealisi läbi kultuuri ja kunsti tegevustesse kaasamise (näituste, muuseumite, teatri jne külastamine, töötubades, õpiringides, kohtumisõhtutel, koolitustel jne osalemine, kultuurilised jalutuskäigud, ekskursioonid ja palju muud).

Tegevused:

• Õppekava ja uute metodoloogiate väljatöötamine tugisikute/kultuurigiidide koolitamiseks
  • Pilootkoolituste elluviimine
  • Vanemaealiste kaasamise pilotiseerimine
  • Tulemuste levitamine seminaril, veebilehel, virtuaalse käsiraamatu koostamine

Partnerid:

• The Danish National Association of Adult Education in Art and Culture (MOF-DK)
  • Rite Folk High School from Latvia
  • The National Association of Folk High Schools from Lithuania (NALMA)

Projekti inglise keelne kodulehekülg: http://nordplus-cultureguides.dk/

Kevadsemestril 2014 toimus tugiisikute koolitus.

Sügissemestril 2014 toimus mitteaktiivsete vanemaealiste inimeste kaasamine. Oktoobris toimus seminar tegevuste käivitamiseks.
Külas oli Epp Johani MTÜst TEEME Viljandis. Ta räägis oma kogemusest seltsidaamide tegevuse eestvedamises.
Arutasime koos, millistesse tegevustesse mitteaktiivseid vanemaealisi kaasame.

Kevadsemestril 2015 koostasime koos rahvusvaheliste partneritega projekti tulemuste kokkuvõtte ja toimus lõpuseminar.

Vaata kokkuvõtet (eesti keeles) projekti tulemustest siin.

Vaata kõikide partnerite tegevustest kokkuvõtet (inglise keeles) siin.

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Tartu Rahvaülikooli segakoori kontsert

Laupäeval 30. märtsil kell 16 Tartu Laulupeomuuseumis, Jaama 14

Kõlavad juubelilaulupeo laulud - „ Ilus oled isamaa“

Tartu Rahvaülikooli Segakoor Lauri Breede juhtimisel laulab üldlaulupeo laule, vahelugemisi esimeselt üldlaulupeolt loeb helilooja ja muusikategelane Alo Põldmäe.

Kontsert on tasuta, võimalus vaba annetus Tartu Maarja kiriku restaureerimiseks.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus EE1322002200221021269201.

Valisime Tartu Rahvaülikooli aasta õppija ja sõbra

Aasta õppijaks 2018 sai pühendunud inglise keele ja pilatese õppija Kaire Lill.
Aasta sõbra 2018 tiitli pälvis Tartu Kunstnike Liit, kellega koostöös on korraldatud kunstiajaloo loengusari ja ka meeleolukaid kokanduskoolitusi.

Näitused Tartu Rahvaülikoolis

Õie Pritsoni isikunäitused kuni 22. maini.

Kõik teated