Tartu Rahvaülikooli põhialused

Tegevuse põhialused

Missioon

Tartu Rahvaülikool on täienduskoolitusasutus, mis pakub kultuuriteadlikkust, enesearendust ja loovust soodustavat õpikeskkonda professionaalseks ja isiksuslikuks arenguks.

Rahvaülikoolis õpivad igas vanuses inimesed. Kooli eesmärgiks on ellu viia elukestva õppimise ideed. Tartu Rahvaülikool on rahva kool.

Visioon

Tartu Rahvaülikool on jätkusuutlik, paindlik, eri sihtgruppide vajadustele ja huvidele vastav täienduskoolitusasutus, mis kannab demokraatlikke haridusväärtusi, millel on kaasaegne tehnoloogiline baas, pädevad koolitajad ja inspireeriv õpikeskkond. Tartu Rahvaülikool on mitteformaalse hariduse keskus, mis on tuntud ja hinnatud Eestis ja piiriüleselt.

Tegevusvaldkonnad

• Täiskasvanute täienduskoolitus

1. vabahariduslik koolitus
  2. tööalane täienduskoolitus
  • Projektipõhine tegevus (vaata projektid)

• Kultuuriürituste korraldamine –õpilaste tööde näitused, kontserdid, üritused

Õppetegevus kui kooli põhialus

Kokku õppis 2016 a. Tartu Rahvaülikoolis 5636 õppijat ja töötas 683 õppegruppi.

Õppetööd juhendas 211 õpetajat.

Koolitusvaldkonnad

1. Keelekoolitus

inglise, vene, rootsi, itaalia, hispaania, hiina, saksa, soome, taani, läti, araabia, jaapani, norra, prantsuse, kreeka ja eesti keel

2. Loovuskoolitus

kujutav kunst, tarbekunst, lilleseade ja aiandus, tekstiil ja käsitöö

3. Üldhariv koolitus

psühholoogia ja eneseareng, kultuur ja muusika, kodu ja köök, tervis ja ilu

4. Tööalane koolitus

ettevõtlus, projektijuhtimine, klienditeenindus, lapsehoidja koolitus, suhtlemine ja avalik esinemine, motivatsioonkursused, arvutikoolitused, tööotsijate ja koolist väljalangenute koolitused

Soodsad kursused 55+ ealistele

Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel pakume arvukalt väga soodsa osalustasuga kursuseid 55+ ealistele inimestele. Registreerumine tel 736 1537 või 736 1544 või www.rahvaylikool.ee.

Olete väga teretulnud!

Lähemalt

Meie kinkekaart on parim kingitus!

Meie kinkekaardiga saab kingisaaja valida rahvaülikooli suurest valikust täpselt sellise kursuse nagu talle sobib.

Kinkekaardi soetamine on lihtne:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

AUHINNAMÄNGU VÕITJAD!

Kutsusime registreeruma meie keelte lühikursusele ja kõigi registreerunute vahel loosisime välja KINGITUSEKS ERATUNNID!
Tasuta individuaaltunnid võitsid Marje Zernant, Merle Keps ja Eha Kruus.
Palju õnne, võtame võitjatega ühendust!
Individuaaltunnid on efektiivsed ja mõnusad, sest õpetaja on ainult ühe õppija päralt ja tunnis saab keskenduda täpselt tema vajadustele.

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Valik 2017. aasta Vormsi fotograafia suvekooli töödest on HTM fuajees. Juhendaja Toomas-Vahur Lihtmaa.

Lammasmäe suvekoolis valminud maalide näitus on Tartu Botaanikaaias (kuni 23.02). Juhendaja Robert Suvi.

Tammemaalide näitus "Kuldne Iga" on Elva Kultuurikeskuses (kuni 31.03) Juhendaja Aime Asi.

Kõik teated