Taimevalik koduaeda

Koolitusel räägitakse pikemalt ühest aiakujundamise olulisest osast ehk taimmaterjali valikust. Taimevaliku põhimõtteid on palju ning kursuse teemade läbimiseks antakse juhendaja poolt kaasa taimenimekirjad, mis täiendavad ja hõlbustavad kujundamise protsessi.

Koolitus on sobilik eriti just aiakujunduskursuse läbinutele kuid ka kõikidele teistele kes soovivad oma aias taimmaterjali uuendada või alles taimedega oma aeda kujundama hakata. Koolitusel tehakse praktilisi harjutusi, mis on seotud kursuslase enda aiaga.

Teemad

• Taimevaliku alused vastavalt asukoha tingimustele
  • Taimede paigutamise erinevad pedagoogilised meetodid
  • Taimevalikud peenrale kompositsiooni ja kujundusvõtete alusel
  • Taimevalikud peenrale vastavalt peenra kujule
  • Taimevalikud peenrale taime omavahelise sobivuse järgi
  • Taimevalikud peenrale aiakasutaja tervendavaid aspekte silmas pidades
  • Taimevaliku tegemine teemapeenardesse
  • Taimevaliku mittesobivad variandid

Õppe kogumaht 12 akadeemilist tundi auditoorset tööd.

Kõik oli huvitav, nii teooria kui ka praktiline oma peenra kujundamine + kaasõppurite peenraplaanidega tutvumine. 3 toimumiskorra kohta oli kõike piisavalt, võiks tulla ka jätkukursus. Oleks veel peenraid, mida võiks õpetaja abiga planeerida ja saada näpunäiteid ja endale ka tarkust juurde.

Ilona