Väikeaia kujundamine

Kursusele ootame eelkõige algajaid aiakujunduse huvilisi. Kursuse lõpuks valmib oma koduaia visandlik plaan.

Toimub Ainemaht Hind
15.02-19.04.2018
(va 1.03) N, kell 17.30-20.30
Vaksali 7
36 ak. tundi 162 €
Registreerima

Kursuse eesmärk on anda praktilisi teadmisi koduaia kujundamise põhimõtetest. Lisaks räägitakse üldiselt puude ning põõsaste valikust ja hooldamisest. Kursuse tulemusena saate ideid ja oskusi koduaia kujundamiseks ja hooldamiseks.

 • 1.koolituspäev: Loeng haljastusest – vajalikkus, rohekeskkonna kasulikkus jne. Oma aia/mõtete tutvustus saiapuru alusplaanil. Alusplaani koostamise põhimõtted 1:100. Kinnistu inventeerimine. Kodune töö: Enne teist kohtumist palun käi oma aias ning koosta mulliplaan. Juhend esimeses tunnis.
 • 2.koolituspäev: Aia tsoonid. Aia karkass teedevõrgu ja platside planeerimisega. Erinevate osade funktsioonid, alade jaotused.
 • 3.koolituspäev: Kujundusvõtted, kompositsioon, värvuslahendused aias. Eriala motivatsioonikirjandus saadaval klassis.
 • 4.koolituspäev: Kujundusteemad ja istutusmuster. Eriala motivatsioonikirjandus saadaval klassis.
 • 5.koolituspäev: Roheruumid ja nende omadused. Aiateraapia ja traditsioonide valimine oma aeda. Kasutajapõhine lähenemine.
 • 6.koolituspäev: Konstrueeritud ja teraapilised vaated aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol Taimevalikud aeda.
 • 7.koolituspäev: Ideaalsed taimekompositsioonid. Taimevalikud aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol. Kunst ja aiaelemendid aias.
 • 8.koolituspäev: Tehismaterjalid ja eriosad aias. Detailide läbi rääkimine ja täpsustamine aiaplaanil. Kodune töö, aiaplaani puhtaks joonistamine.
 • 9.koolituspäev: Oma aiaplaani valmimine. Mahtude arvutus.

Õppe kogumaht on 44 akadeemilist tundi, millest 36 tundi on auditoorset ja praktiliist tööd ja 8 tundi iseseisvat tööd.

Juhendaja

Kadri Maikov

Kadri on Eesti Maaülikooli lektor, kes tegeleb tervendavate aedade teemaga. Enda PhD tööks, on kirjutanud raamatu Tervendavad aiad, Pegasus, 2011. On olnud mitmetes erialaga seotud züriides: Tallinna Lillefestival, Eesti Kaunis Kodu ning esindab Eesti Maastikuarhitektide Liitu. Tartu Rahvaülikoolis koolitaja alates 2016. aastast.

Koolitusel valminud aiaplaanid.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
 1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
 2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
 3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
 4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |