Koolitused hobiaednikule

Et aiandus oleks puhas rõõm, pakume harrastusaednike oskuste lihvimiseks erinevaid kursuseid ja õppepäevi erialaspetsialistide juhendamisel.

UUS! Koolivaheaja kursused: Maitsetaimed aknalauale

Parim aeg teha koolivaheajal midagi põnevat! Tule ja pista näpud mulda. Saad ise pista endale meelepärased seemned mulda ja neid kodus ise edasi kasvatada ja nende eest hoolitseda. Lisame ka põnevad taimede nimed juurde. Koolitusele ootame koolinoori vanuses 7-15 aastat.

Väikeaia kujundamine

Kursusele ootame eelkõige algajaid aiakujunduse huvilisi. Kursuse lõpuks valmib oma koduaia visandlik plaan.

Viljapuude hoolduslõikus

Viljapuid lõigatakse selleks, et saada suuremat ja paremat saaki, samas soovitakse ka ilusat puud. Nii noorte kui ka vanade viljapuude lõikamiseks vajalikud oskused saad omandada just sellel kursusel. Lõigatakse õuna- ja pirnipuid. Luuviljaliste lõikamine toimub kursusel Suvine viljapuude lõikus.

Õunapuude pookimine

Pookimise õppepäeval saadakse teadmisi õunapuude oksastamisest ja praktilise kogemuse pookimise alal.

UUS! Vähelevinud köögiviljade kasvatamine koduaias

Köögiviljataimede (pastinaak, seller, lehtkapsas, punasigur, artišokk, arbuus, melon) kasvatamine koduaias peenral.

Taimevalik koduaeda

Koolitusel räägitakse pikemalt ühest aiakujundamise olulisest osast ehk taimmaterjali valikust. Taimevaliku põhimõtteid on palju ning kursuse teemade läbimiseks antakse juhendaja poolt kaasa taimenimekirjad, mis täiendavad ja hõlbustavad kujundamise protsessi.

Aiakujundus SketchUp programmiga

SketchUp programm on üks lihtsamaid 3D visualiseerimisprogramme. Lihtsate võtetega saab luua ruumilisi objekte, seal vahel ringi jalutada ning hinnata ühe või teise objekti suurust, mahtu jne nt olemasoleva olukorra taustal. Koolitusel teeb iga kursuslane individuaalset aiaplaani 3D mudelit.

Viinamarjakasvatus

Koolitusel antakse ülevaade viinamarjakasvatusest koduaias ning selle hooldusest.

Suvelillede kompositsioon konteinerisse ja aeda

Koolitusel tehakse konteineritesse suvelilledest kompositsioonid. Õpitakse omavahel kokku sobitama eri värvi ja kujuga suvelilli.

UUS! Sammal aias- sõber või vaenlane

Sammalt, kas armastatakse või soovitakse sellest lahti saada. Kuid, kuidas elada kooskõlas samblaga ja rajada sellest midagi ilusat?Koolitusel räägitakse kuidas sammalt tõrjuda ja samas ka kuidas seda ära kasutada.

Konteinerköögiviljandus

Konteinerites köögivilja kasvatamine sobib hästi väikeaeda või ka rõdule. Konteinerites saab kasvatada erinevaid köögivilju ja maitsetaimi.

Taimeleotised väetamiseks ja kahjurite tõrjeks

Taimeleotiste ja tõmmistega saab taimekahjurite ja -haiguste levikut ennetada kui ka pidurdada. Lisaks sisaldavad taimeleotised palju taimedele vajalikke toitaineid, mistõttu on nad väga sobilikud ka väetamiseks.

UUS! Lilleniidu rajamine ja hooldamine

Rikkalikult õitsev lilleniit pakub silmailu ja loob meeleolu on liigirikas ja mitmekesine ning ka elukeskonnaks paljudele kasulikele putukatele. Lisaks on üks võimalus vähendada niitmiseks olevat murupinda. Väikse lilleniidu saab rajada ka oma koduaeda.

Viinapuude suvine hooldus

Koolitusel tehakse praktiliselt läbi viinapuude kasvuaegne lõikus, millega tagatakse korralik saagikus.Räägitakse ka viinapuud ohustavatest haigustest ja kahjuritest ning väetamisest.

Väga hea, et sai ise käed külge panna. Loogilise, lihtsa ja selge jutuga õpetaja. Grupp oli samuti suurepärane. Enamus eelneva kogemusega aiaentusiastid, viinamarjakasvatajad.

Andres