Kodused pelmeenid

Paljude rahvaste rahvusköökide üheks osaks on pelmeenid või nendelaadsed toidud, mistõttu võikski jääda vaidlema, kust need pärit on. On teada, et esialgu oli pelmeenide valmistamise kodumaaks Hiina, kust need koos mongolitega levisid Volga kallastele ja sealt edasi Venemaale. Seetõttu võime julgelt öelda, et pelmeenid on erinevate rahvuste rahvusroog.

Toimub Ainemaht Hind
25.01.2019
R 17.30-20.30
4 ak. tundi 27 €
Registreerima

Pelmeenid on toitvad ning maitsevad suurepäraselt ning seetõttu on nad nii suurte kui väikeste lemmikuteks. Kuigi meie kaubandusvõrgus võib leida palju erinevaid pelmeene, on nende kodus valmistamine lihtne ning loomulikult käsitsi valmistatud pelmeenide maitse on tunduvalt parem. Pelmeenid sobivad keedetult, ahjus küpsetatult või siis praetult ning kui juhtubki, et neid sai korraga liiga palju valmistatud, siis saate hõlpsalt säilitada neid sügavkülmutatult hilisemaks valmistamiseks. Proovige kasvõi korra ise pelmeene valmistada ja sellest võib saada teie pere hobi.

Juhendaja

Dania Vares

Dania Vares on rahvuselt kolmandat põlve Eesti tatarlanna, kelle eesmärgiks on säilitada ja tutvustada oma rahvusliku köögi eripära. Dania valmistab koos oma rahvuskaaslastega tatari toite, mille retseptid on saadud oma esiemadelt.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |