Käsitöö

Käsitöö: Virve tikkimiskool

Tikkimine on looming - kõike, mida saab joonistada ja maalida, seda saab ka tikkida. Tikkimiskoolis saab edasi arendada kooliajal omandatud oskusi, mitmekesistada oma tööoskusi või õppida hoopis midagi uut. Klassikalisi tikkimistehnikaid ja rahvuslikku tikandit õpetab suurte kogemustega tikkimismeister Virve Valtmann-Valdson

Käsitöö: Mütsi kudumine

Mütsid on ühed väga olulised rõivaesemed, mis kaitsevad meie pead külma ja tuule eest. Igalühel meist on võimalus kujundada isikupärane müts ja antud mütsikursusel silmuskoe töövõtteid kasutades kududa just see OMA müts.

Käsitöö: Helmestikand

Helmestikandiga kaunistatakse rõivaesemeid või meisterdatakse neid niidi abil liites ehteid. Helmestega ümbritsedes saab näiteks lapikust poolvääriskivist, nööbist või muust kaunistuseks sobivast asjast ilusa ehte - prossi, kaelakee või juuksekaunistuse. Helmestikandit saab veel kasutada lapitöö või kudumi kaunistamiseks ning lisandiks nahast aksessuaaridele.

UUS! Kootud esemete taaskasutus

Koolitusel minnakse lõputuid võimalusi ja inspiratsiooni pakkuvasse taaskasutusmaailma lastes oma loovusel lennata. Kasutatakse kõikvõimalikke materjalijääke (silmuskoelisedmaterjalid, lõngad, pitsid, paelad, pärlid, nööbid) ja vääristatakse valminud toodet erinevate kaunistusvõtetega. Koolituse käigus valmib kaunis ja unikaalne sisekujunduselement - dekoratiivne padjakate.

Tikkimine vabatehnikas

Koolituse eesmärk on anda edasi põhilised pisted tikkimiseks ning avardada tikkimise kui mõiste tähendust. Julgustada kasutama erinevaid materjale, vabamat pistekäsitust ning traditsioonilisest erinevaid kooslusi. Koolitus sobib pigem algajale, kuid ka varem tikkinuile pakuvad antud materjalid uudsust.

Masintikkimine

Masintikkimise kursused on mõeldud nii tikkimismasina omanikele kui ka masintikkimisega alustada soovijaile.

Viimased pildialbumid

Virve tikkimiskool 2016