Käsitöö

Käsitöö: Virve tikkimiskool

Tikkimine on looming - kõike, mida saab joonistada ja maalida, seda saab ka tikkida. Tikkimiskoolis saab edasi arendada kooliajal omandatud oskusi, mitmekesistada oma tööoskusi või õppida hoopis midagi uut. Klassikalisi tikkimistehnikaid ja rahvuslikku tikandit õpetab suurte kogemustega tikkimismeister Virve Valtmann-Valdson

UUS! Aksessuaarid rahvarõivaste juurde

Rahvarõivaste juurde kuuluvad alati olenemata ajastust aksessuaarid: kotid, rätid vms. detailid. Meil on valida, kas võtame rahvarõivaid kandes detailidena kasutusele midagi pooljuhuslikku või ühendame teadlikult kaasaegsed vajadused ajalooliselt sobilikega. Selle teema all pakumegi võimalust luua oma rahvarõivaste juurde lisaväärtust erinevate tekstiilsete detailidena. Ühendame vanad traditsioonid ja kaasaegsed võimalused ning saame rõõmutoova tulemuse.

UUS! Virve käsitööklubi

Käsitööklubis õpitakse kudumist ja heegeldamist. Algajatega õpitakse tuntumaid kudumise ja heegeldamise töövõtteid ning tehakse vastavad tööproovid. Veidi oskajad saavad proovida endale meeldivaid mustreid ning alustada uue projekti kavandamist. Kes soovib, saab abi oma valitud projekti kavandamisel ja ellu viimisel.

Kirivöö

Kirivöö on hilisema eesti rahvarõiva komplekti lahutamatu osaks. Ta on lausa keskne detail kogu komplekti juures. Kirivöö mustrid on mitmekesised ja põnevad. Kursusel tutvustatakse kirivöö "mustritekste", nende paiknemist vööl ja kirivöö praktilist valmistamist. Kursus sobib algajale, sest võtame töö etapid läbi alates "nullist".

UUS! Loominguline tikkimine

Koolituse eesmärk on avardada loomingulisust läbi tikkimise. Koolituspäeval lahendatakse erinevaid etteantud ülesandeid tikkimistehnikaid kasutades. Piiratud tingimustega situatsioonis lülitub aju uute lahenduste otsimisele ja väljub sisseharjunud tegutsemisviisidest - ehk kuidas lahendada harjumuspärast motiivi tavatute materjalide või tehnikatega. Proovitakse leida veel ja veel uusi lahendusi sama eseme tikkimiseks. Koolitus sobib nii kogenule kui ka algajale käsitööhuvilisele.

Kõlavöö

Kõlavöö on vöö tüüp, mis leiab kasutust mitmete ajalooliste rõivaste juures keskajal. Vastavalt otstarbele ja seisusele olid kõlavööd, kas siidist, villasest või linasega. See on lihtne ja loogiline vöö kudumise viis, mida teostatakse puidust plaadikeste ehk kõlade abil. Tundes tehnikat saab luua väga erinäolisi vöid, fantaseerides värvide, materjalivaliku ja selle jämedusega.

Viimased pildialbumid

Virve tikkimiskool 2016

Kudumine ja heegeldamine kevad 2015

Virve tikkimisklubi kevad 2015

Vaata ka