Õmblemine

Naiste rõivaste konstrueerimine

Koolitusel konstrueeritakse lõikeid naiste rõivastele. Oodatud on esmaste õmblusoskustega inimesed, kellel on soov õppida konkreetsete mõõtude järgi lõigete konstrueerimist.

Õmblusklubi

Õmblusklubi on mõeldud algajatele õmblushuvilistele, kes soovivad saada esmaseid õmblusoskusi kogenud juhendaja abiga. Iga osaleja saab õmmelda just seda, mida soovib ning juhendaja on abiks parima tulemuse saavutamisel. Võimalus on valida hommikuse ja õhtuse klubi vahel.

Lasteriiete õmblemine

Koolitus on mõeldud algajale õmblushuvilisele, kuid sobib ka juba kogemustega õmblejale. Õppetöö käigus omandatakse teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi laste rõivaste õmblemiseks. Tutvustatakse trikotaažkangaste võimalusi laste kergete ja mugavate riiete valmistamiseks.

Voodriga jaki õmblemine

Koolitus on mõeldud neile, kellel õmblusalased algoskused juba olemas ning soovivad midagi keerulisemat ette võtta. Koolituse käigus valmib voodriga rätsepajakk. Esimesel korral on tööplaani tutvustus ja teave vajalike õmblusmaterjalide ja - tarvikute kohta. Grupi suurus on 8 osalejat.

Koerariiete õmblemine

See koolitus on mõeldud koeraomanikele, huvi korral on oodatud ka kassiomanikud. Tutvutakse hooaja trendidega koerte riidemoes ja õpitakse erinevate toodete disainimist. Koolitusel konstrueeritakse lõiked ja õmmeldakse lemmikule keep või vest. Kohapeal toimub praktiline töö ja proovide tegemine õpetaja juhendamisel koos lemmikuga.

Õmblemine: Lapitöö

Lapitöö on muutunud hädavajaduse tõttu tekkinud käsitööst kõrgelt arenenud tarbekunstiks. Lapitehnika, aplikatsiooni ja tepitud vateeringu kombinatsioonid, mis moodustavad selle võimalusterohke käsitööala, annavad eneseväljenduseks suuri võimalusi. Lapitööl võib olla palju eesmärke, alates kodu kaunistamisest, sündmuste jäädvustamisest kuni kunstiteose loomiseni. Nii saavad tegijad eksperimenteerida igal tasandil, alates lihtsatest traditsioonilistest skeemidest kuni keeruliste värvi- ja mustriarendusteni.

Viimased pildialbumid

Kleitide õmblemine 2016

Lapitöö kevad 2015

Kardina disain ja õmblemine kevad 2015

Vaata ka

Üldine mulje on positiivne. Sellist tehnoloogiaalast kursust oleks olnud juba hulka aega varem vaja! Teemad olid head. Sai üsna häid töövõtteid teada. Juhendamisega jäin väga rahule.

Tiina