Õmblemine

Naiste rõivaste konstrueerimine

Koolitusel konstrueeritakse lõikeid naiste rõivastele. Oodatud on esmaste õmblusoskustega inimesed, kellel on soov õppida konkreetsete mõõtude järgi lõigete konstrueerimist.

Laste üleriiete õmblemine

Laste üleriiete õmblemise koolitus on mõeldud jätkuna Lasteriiete õmblemise koolitusele. Õppetöö käigus omandatakse teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi laste üleriiete õmblemiseks.

Lasteriiete õmblemine

Koolitus on mõeldud algajale õmblushuvilisele, kuid sobib ka juba kogemustega õmblejale. Õppetöö käigus omandatakse teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi laste rõivaste õmblemiseks. Tutvustatakse trikotaažkangaste võimalusi laste kergete ja mugavate riiete valmistamiseks. Koolitusel õmmeldakse ka beebirõivaid.

Õmblusklubi

Õmblusklubi on mõeldud algajatele õmblushuvilistele, kes soovivad saada esmaseid õmblusoskusi kogenud juhendaja abiga. Iga osaleja saab õmmelda just seda, mida soovib ning juhendaja on abiks parima tulemuse saavutamisel. Võimalus on valida hommikuse ja õhtuse klubi vahel.

Õmbluskoolitused

Ootame õmbluskursustele kõiki, kes on huvitatud õmblemisoskuste omandamisest ja täiendamisest. Kursustel omandatakse teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi individuaalõmblemiseks. Õpitakse tundma kaasaegseid õmblusmaterjale ja - tehnoloogiat ning saadakse teadmisi erinevatest stiilidest ja hetkemoest. Koolitus sobib nii algajatele kui ka veidi oskajatele.

Õmblemine: Lapitöö

Lapitöö on muutunud hädavajaduse tõttu tekkinud käsitööst kõrgelt arenenud tarbekunstiks. Lapitehnika, aplikatsiooni ja tepitud vateeringu kombinatsioonid, mis moodustavad selle võimalusterohke käsitööala, annavad eneseväljenduseks suuri võimalusi. Lapitööl võib olla palju eesmärke, alates kodu kaunistamisest, sündmuste jäädvustamisest kuni kunstiteose loomiseni. Nii saavad tegijad eksperimenteerida igal tasandil, alates lihtsatest traditsioonilistest skeemidest kuni keeruliste värvi- ja mustriarendusteni.

Viimased pildialbumid

Lasteriiete õmblemine

Kleitide õmblemine 2016

Lapitöö kevad 2015

Vaata ka

Õmblustehnoloogia. Jäin kursuse korraldusega väga rahule. Mul oli sellest väga palju kasu ja õppida. Juhandajaga jäin ka väga rahule. Hea oli kuulata ja koos asju läbi teha inimesega kes selle asjaga ise igapäevaselt tegeleb.Vaatan ise regulaarselt rahvaülikooli kodulehte ja kui miskit huvi pakub ja aega ja võimalust on siis ikka osalen. Igatahes juhendajale SUUR AITÄH!

Kadri