Nunovildist sall

Nuno-tehnika on pärit Jaapanist, sõna "nuno" tähendab tõlkes kangast. Nunovildi tehnika abil võib hõredast kangast ja villast luua pehme ja reljeefse liitkanga. Koolitusel tutvutakse erinevate võimalustega nunovildi loomiseks. Proovitakse, kuidas toimivad koos siid, pits, või teised õhulised kangad, vill ning erinevad kiud nagu näiteks lina- või sojakiud. Tulemuseks on faktuursed ning õhulised, põnevate värvilahendustega vildipinnad. Efektsest viltkangast saab valmistada kotte, patju, veste, rõivasdetaile jne.

Toimub Ainemaht Hind
9-23.03.2019
L 9.03 kell 10 - 13 ja 23.03 kell 10 - 15
Vaksali 7
10 ak. tundi 75 €
Registreerima

Teemad:

 1. päev

  • nunovildi tehnikaga tutvumine
  • materjaliproovide valmistamine kasutades erinevate omadustega tekstiile, meriinovilla ja vastavalt osaleja soovile siidi-, lina-, piima-, soja- vms kiude
  • salli kavandamine ja vajalike materjalide arvestamine
 2. päev
  • salli kavandi täpsustamine
  • materjali lõikekohane laotamine
  • nunovildi viltimine
  • töö esmane viimistlemine

Tööproovideks vajaminevad materjalid ja töövahendid (kangatükid, vill, eelvilt, seep jt) on kooli poolt. Salli materjali ostavad osalejad ise vastavalt enda poolt loodud ideelahendusele.

Õppe kogumaht on 13 akadeemilist tundi (sh 10 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 3 tundi iseseisvat tööd).

Juhendaja

Keret Altpere

Keret on lõpetanud tekstiiliosakonna Eesti Kunstiakadeemias. Töökogemus: disainer, AS Sunorek; disainer, OÜ Nivoo Projekt; galerii-stuudio Karp asutaja; õppejõud Tartu Kõrgemas Kunstikooli tekstiiliosakonnas. Kuulub: Eesti Tekstiilikunstnike Liit, Eesti Disainerite Liit. Tartu Rahvaülikoolis on juhendaja alates 2005. aastast.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
 1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
 2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |