Fotograafia suvekool: Luual

Tartu Rahvaülikooli fotograafia suvekool toimub sel aastal Luua Metsanduskoolis. Suvekooli on oodatud need, kellel on fotograafia radadel praeguseks pikk tee käidud, kui ka huvilised, kes teevad oma esimesi samme sel teel. Tõsi, oma kaamera kasutusjuhendiga tuleks enne suvelaagrit tutvuda. Lisaks pildistamisele vaadatakse ja analüüsitakse pildistatut.

Toimub Ainemaht Hind
6-8.07.2018
R, L ja P
Luua Metsanduskool
24 ak. tundi 198 €
Registreerima

Teemad:

• Sissejuhatav loeng - tuletatakse meelde vanu teadmisi ja antakse ülevaade suvelaagris toimuvast.
  • Mis on looduse pildistamine ja miks me seda teeme?
  • Pildi lugu ja lumm. Klassikaline kolmainsus ehk kuidas midagi pildiliselt kirjeldada
  • Kuidas pildistada avaraid maastikke?
  • Kuidas tegutseda metsases maastikus?
  • Kuidas pildistada tillukesi objekte - lilled, putukad, mustrid, detailid
  • Kuidas ületada tehnika puuduseid HDR, DOF stack
  • Kompositsioon ehk pildistatu analüüs - pildistatud materjali analüüs
  • Fotokonkursside hingeelust ehk mis on ideaalne pilt?
  • Autoriõigus ja pildistatu õigus
  • Digipimik ja (loodus)fotode töötlemise alused. Räägime tõõtlemise põhimõtetest. Käsitlus ei sõltu kasutatavast programmist.
  • Värvihaldus (värviruumid, kalibreerimine, tarkvara, seadmete värvivõimekus, kuidas töövoos ellu jääda)
  • Piltide arhiveerimine ja pildiandmebaas
  • Multimeedia esitluse koostamine piltidest

Osalejal on oma fotokaamera (soovitavalt ka statiiv) ja sülearvuti (fotode väljavalimiseks ja töötlemiseks). Fototöötluse tunnis on hea, kui on olemas pilditöötlusprogramm, kuid me räägime põhimõtetest, mitte konkreetse tarkvara võimalustest. Soovitav on eelnevalt läbi lugeda oma kaamera kasutusjuhend ja võimalusel ka käsiraamat „Loodusfoto lugu ja lumm”.

Võtke kaasa looduses käimise riided ja jalanõud. Olge valmis erinevateks ilmaoluteks, vihmaks ja päikeselõõsaks. Jälgige ilmaprognoosi!

Laadige enne tulekut täis kaamerate akud, tühjendage mälukaardid, laadige täis telefonide akud! Kohapeal on elekter (kui ei ole elektrikatkestust).

Koolituse jooksul valminud väljavalitud töid eksponeeritakse näitusel. Autorid saavad töö kätte peale näituse lõppemist.

Juhendaja

Urmas Tartes

Urmas Tartes on hariduselt bioloog. Kogu oma akadeemilise karjääri kõrval on ta tegutsenud loodusfotograafina ning esinenud erinevale kuulajaskonnale pildiprogrammidega loodusest ja eriti putukatest. 2010. vahetas Urmas professoriameti vabakutseline loodusemehe ja loodusfotograafi tegevuse vastu. Ta õpetab loodusfotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja fotograafiat Eesti Maaülikoolis ning on läbi viinud hulgaliselt loodusfotograafia koolitusi ja meistriklasse. Erinevates ajalehtedes, loodusajakirjades ja veebiportaalides on Urmase sulest ilmunud sadu piltidega illustreeritud looduslugusid. Ta on koostanud loodushariduslikke näituseid ja on mitmete raamatute ja multimeediaprogrammide kaasautor. Koos Arne Aderiga kirjutas ta Eesti esimese loodusfotograafia õpiku „Loodusfoto lugu ja lumm“. 2009.a. sai ta esimese eestlasena võidu maailma prestiižeimal loodusfoto konkursil Wildlife Photographer of The Year. Samuti on tal mitmed auhinnad Aasta Loodusfoto konkursilt. Ta on aastaid pilte hinnanud erinevates žüriides: Matsalu Loodusfilmide festival, Looduse Aasta Foto, Eesti Looduse fotovõistlus ja VVV fotokonkurss „Märka Mind“.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Kui Teie eest tasub asutus, siis koostame arve. Soovi korral väljastame arve ka eraisikule.
  3. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  4. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele koolitusele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |