Metallehistöö: Sõle valmistamine

Hoburaudsõlg on oma kasutuspõhimõttelt lihtne ja töökindel rõivakinniti, millele on aastatuhandete jooksul antud vägagi erinevaid kunstilisi vorme. Koolituse käigus jõuame kasutada ainult ühte erinevatest võimalikest tehnikatest - sepistamist. See iidne tehnika nõuab materiaalselt vähe - vaja on poleeritud pinnaga vasarat ja alasit, meislit, kruustange ja loomulikult tuld. Selleks aga, et sirgest vaskpulgast kaunist ja toimivat ehet vormida, läheb vaja kujutlusvõimet, vormitaju ja tundide kaupa visa ning keskendunud tööd.

Toimub Ainemaht Hind
8.04-6.05.2019
E kell 18-21
Vaksali 7
16 ak. tundi 93 €
Registreerima

Teemad:

  • ümara varda kandiliseks sepistamine
  • kantidele meisliga soonte raiumine
  • raiutud osa väänamine
  • vajalike osade peenemaks venitamine või lamedaks sepistamine
  • sõlenõela sepistamine
  • sõlekaare kujundamine
  • metallipinna viimistlemine

Õppe kogumaht on 19 akadeemilist tundi (sh 16 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 3 tundi iseseisvat tööd). Hõbe ei kuulu kursuse hinna sisse. Kui osaleja soovib valmistada sõle hõbedast, siis tuleb hõbeda eest sularahas (vastavalt sõle kaalule) juhendajale eraldi tasuda.

Juhendaja

Väino Niitvägi

Väino Niitvägi õppis aastatel 1975-81 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis metallieriala, õppinud ja töötanud Armeenias meister Artsrun Berberjani juures, töötanud metallirestauraatorina, Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi metallikoja meistri ja metallehistöö õpetajana, Tartu Katoliku Kooli ja Tartu Erakooli poiste tööõpetuse (metalliehistöö) õpetajana, alates 2007. aastast OÜ Kikkasepa metallikunstnik ja sepp. 2010. aastast alates töötab Väino Viljandi Kultuuriakadeemias metallitöö õppejõuna, Tartu Rahvaülikooli metalliehistöö õpetaja alates 2010. aastast.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |