Metallehistöö: Filigraanehe

Vanas ja tuntud juveliiritehnikas valmistatakse peenest metalltraadist ornamendid ja joodetakse kokku vastavalt kavandile. Klassikaline filigraantraat on kahest peenest traadist kokkukeerutatud metallpael, mis omakorda on lapikuks valtsitud ja millest valmistataksegi imepeeneid kaunistusi. Filigraanehted on tuntud peenuse, õrnuse ja õhulisuse poolest.

Toimub Ainemaht Hind
4.03-1.04.2019
E kell 18 - 21
Vaksali 7
20 ak. tundi 127 €
Registreerima

Teemad:

• lühike sissejuhatus metallhelmestest
  • kavandi koostamine
  • traadi venitamine, helmestamine, keermestamine
  • detailide koostamine
  • detailide liitmine
  • viimistlemine

Hõbe ja muud väärismetallid ei kuulu kursuse hinna sisse.

Juhendaja

Väino Niitvägi

Väino Niitvägi õppis aastatel 1975-81 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis metallieriala, õppinud ja töötanud Armeenias meister Artsrun Berberjani juures, töötanud metallirestauraatorina, Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi metallikoja meistri ja metallehistöö õpetajana, Tartu Katoliku Kooli ja Tartu Erakooli poiste tööõpetuse (metalliehistöö) õpetajana, alates 2007. aastast OÜ Kikkasepa metallikunstnik ja sepp. 2010. aastast alates töötab Väino Viljandi Kultuuriakadeemias metallitöö õppejõuna, Tartu Rahvaülikooli metalliehistöö õpetaja alates 2010. aastast.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |