Metallehistöö: Muinasehted - käevõru/sõrmus

Koolitusel on eeskujuks ajaloolised sepisehted ja inspiratsiooni otsitakse ka viikingite pärandist. Tehakse tutvust sepisehte kui iidse kunstiga, mis hõlmab nii musta kui värvilist metalli, kätt proovitakse messingi ja vasega. Koolitusel valmib käevõru või sõrmus. Töö toimub külma metalliga, mida aegajalt lõõmutatakse, et taastada metalli plastilisus.

Toimub Ainemaht Hind
21.01-11.02.2019
E kell 18 - 21
Vaksali 7
16 ak. tundi 93 €
Registreerima

Teemad:

• käevõru/sõrmuse kavandamine
  • materjalide ja töövahendite valimine
  • töövõtetega tutvumine: materjali lõhestamine meisli abil, venitamine vasardamise teel, dordeerimine (varda väänamine), painutamine, punslitega (täpitsatega) dekoreerimine
  • pinnaviimistluse erinevad võtted
  • praktiline töö - ehte valmistamine

Õppe kogumaht on 19 akadeemilist tundi (sh 16 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 3 tundi iseseisvat tööd).

Juhendaja

Väino Niitvägi

Väino Niitvägi õppis aastatel 1975-81 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis metallieriala, õppinud ja töötanud Armeenias meister Artsrun Berberjani juures, töötanud metallirestauraatorina, Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi metallikoja meistri ja metallehistöö õpetajana, Tartu Katoliku Kooli ja Tartu Erakooli poiste tööõpetuse (metalliehistöö) õpetajana, alates 2007. aastast OÜ Kikkasepa metallikunstnik ja sepp. 2010. aastast alates töötab Väino Viljandi Kultuuriakadeemias metallitöö õppejõuna, Tartu Rahvaülikooli metalliehistöö õpetaja alates 2010. aastast.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |