Metallehistöö

Metallehistöö on traditsioonilistest materjalidest - metallist (vask, messing, pronks) ja kaasaegsetest materjalidest väikevormide valmistamine. Metallid (vask, messing, pronks) on kursusetasu sees.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Filigraanehe
4.03-1.04.2019
E kell 18 - 21
20 Väino Niitvägi 127 €
 Mustriga sõrmus
16.03.2019
L kell 11-14
4 Krista Lehari 43 €
 Kiviga sõrmus
6.04.2019
L kell 11- 16.30
6 Krista Lehari 58 €
 Sõle valmistamine
8.04-6.05.2019
E kell 18-21
16 Väino Niitvägi 93 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

Metallehistöö: Filigraanehe

Vanas ja tuntud juveliiritehnikas valmistatakse peenest metalltraadist ornamendid ja joodetakse kokku vastavalt kavandile. Klassikaline filigraantraat on kahest peenest traadist kokkukeerutatud metallpael, mis omakorda on lapikuks valtsitud ja millest valmistataksegi imepeeneid kaunistusi. Filigraanehted on tuntud peenuse, õrnuse ja õhulisuse poolest.

Metallehistöö: Mustriga sõrmus

Sõrmuse koolitus on mõeldud algajale. Eelteadmised metalli töötlemisest ei ole vajalikud. Kursuse eesmärgiks on sõrmuse valmistamine elementaarsete töövõtete abil, milleks on: punslite kasutamine, viilimine, jootmine, lihvimine.

Metallehistöö: Kiviga sõrmus

Kiviga sõrmuse koolitus on mõeldud juba veidi oskajale ja sobib mustriga sõrmuse koolituse läbinule. Koolitusel valmib kiviga sõrmus.

Metallehistöö: Sõle valmistamine

Hoburaudsõlg on oma kasutuspõhimõttelt lihtne ja töökindel rõivakinniti, millele on aastatuhandete jooksul antud vägagi erinevaid kunstilisi vorme. Koolituse käigus jõuame kasutada ainult ühte erinevatest võimalikest tehnikatest - sepistamist. See iidne tehnika nõuab materiaalselt vähe - vaja on poleeritud pinnaga vasarat ja alasit, meislit, kruustange ja loomulikult tuld. Selleks aga, et sirgest vaskpulgast kaunist ja toimivat ehet vormida, läheb vaja kujutlusvõimet, vormitaju ja tundide kaupa visa ning keskendunud tööd.

Viimased pildialbumid

Kodarraha EV100