Maalimine ja joonistamine

Aime Asi kunstistuudio

Akrüülmaal on oma loomuselt igati tänapäevane ja moodne kunstiliik. Värv on vees lahustuv, kiiresti maalitav ja kuivab ruttu. Maalimiseks on võimalik kasutada pintslit, spaatlit või kasvõi aegunud pangakaarti :).

Stencil portree kursus

Kursuse käigus valmistab iga osaleja foto põhjal lõuendile vormistatud stiilse stencil tehnikas portreepildi Von Bombi (Indrek Haasi) juhendamisel. Kursus sobib ka algajatele.

Robert Suvi kunstistuudio

Koolitusel maalitakse akrüül- ja õlivärvidega. Õlivärvidega maalimine on kõige traditsioonilisem kunstitehnika. Akrüülvärvid on kaasaegsed kunstlikult loodud värvid, kuivavad kiiresti ning seetõttu on mugav nendega maalida. Mõlemat tehnikat proovides leiate oma lemmiku!

Uued tehnikad joonistamises

Joonistamisel markereid kasutades tulevad joonistatud ideed selge ning arusaadava joonega. Kunstikauplustest on võimalik osta erinevaid markereid nii peenema joone tegemiseks kuni ka laia pinna katmiseks. Koolitusel tehakse 2 tööd, kasutades erinevaid vahendeid ja tehnikaid.

Maret Suurmets Kuura kunstistuudio

Koolitusel saab julgust ja innustust akrüül- või õlivärvidega maalimiseks.

Maalimine arvutis ehk digimaal

Digitaalne kunst on suurepärane vahend loovuse väljendamiseks igas vanuses ja erineva maalimise kogemusega inimestele. Kuigi digikunsti populaarsus kasvab kiiresti, on antud koolitus Eestis ainulaadne. Koolitaja Silver Kontus on digikunstiga tegelenud 9 aastat ja teeb koolitusel puust ja punaseks, kuidas kasutada arvutiprogrammi tööriistu oma loovuse väljendamiseks.

Joonistamisstuudio

Joonistamine arendab ruumi ja vormitunnetust, visuaalset mõtlemist ja eneseväljendusoskust. Joonistamine on baasoskuseks teistele loomingulistele tegevustele. Tundides joonistatakse peamiselt natüürmorte kasutades traditsioonilisi joonistamistehnikaid (pliiats, grafiit, süsi, sangviin). Õpitakse joone, valguse ja varju abil edasi andma ümbritsevat, tegeletakse proportsioonidega ning perspektiiviõpetusega.

Lea Malini akvarellmaalistuudio

Akvarell on õhu, vee ja värvi omavaheline intuitiivne tants. Lea Malin õpetab kuidas seda paberile püüda. Kes endale akvarelli ilu ja sügavuse avastab, kes enese ja akvarelli kallal vaeva näha viitsib, see avastab ühel päeval, et see tehnika on lummav.

Maalimise ja joonistamise suvekool

Tartu Rahvaülikooli maalimise ja joonistamise suvekool toimub sel aastal Luua Metsanduskoolis. Suvekooli on oodatud need, kes on maalimise ja joonistamisega juba tegelenud, kui ka huvilised, kes tahavad alustada loomingulise hobiga.

Viimased pildialbumid

Abstraktne maalimine

Vaata ka

Võtsin end kätte ja tegin otsustava sammu. Tulin Robert Suvi juurde maalima. Olin ammu tahtnud, kuid ei julgenud, sest pelgasin teiste väga kõrget taset. Aga tegelikult oli põdemine täiesti asjatu. Tunnid on lahedad ja kõik maalivad täpselt nii nagu ise oskavad. Lülitan end argipäevast välja ja muudkui pintseldan!
Heli-Liis, 44