Maalimine ja joonistamine

Aime Asi kunstistuudio

Akrüülmaal on oma loomuselt igati tänapäevane ja moodne kunstiliik. Värv on vees lahustuv, kiiresti maalitav ja kuivab ruttu. Maalimiseks on võimalik kasutada pintslit, spaatlit või kasvõi aegunud pangakaarti :).

Abstraktne maalimine

Abstraktse maali koolitus keskendub inimese sisemistel tunnetel. Kuna abstraktne kunst on äärmiselt lai ja mitmepalgeline, siis ei saa selles vallas kunagi midagi valesti minna. Võimalik on maalida ekspressiivses laadis või hoopis geomeetrilisi vorme. Raputada värvi lõuendile või visata sinna hoopis teri. Abstraktne maal ei tunne piire.

Maalimine arvutis ehk digimaal

Digitaalne kunst on suurepärane vahend loovuse väljendamiseks igas vanuses ja erineva maalimise kogemusega inimestele. Kuigi digikunsti populaarsus kasvab kiiresti, on antud koolitus Eestis ainulaadne. Koolitaja Silver Kontus on digikunstiga tegelenud 9 aastat ja teeb koolitusel puust ja punaseks, kuidas kasutada arvutiprogrammi tööriistu oma loovuse väljendamiseks.

UUS! Fotorealistlik söejoonistus

Söega joonistamist võib julgelt nimetada ka söemaaliks. Värvidega maalimisel saavutatakse erinevate toonidega sügavuse, siis söe erinevad must-hallid-valged varjundid tekitavad söemaali tehniliste võimaluste rikkuse.

Robert Suvi kunstistuudio

Koolitusel maalitakse akrüül- ja õlivärvidega. Õlivärvidega maalimine on kõige traditsioonilisem kunstitehnika. Akrüülvärvid on kaasaegsed kunstlikult loodud värvid, kuivavad kiiresti ning seetõttu on mugav nendega maalida. Mõlemat tehnikat proovides leiate oma lemmiku!

UUS! Maalimine erinevates kunstistiilides

Kunstimaailm on põnev ja mitmekülgne. Koolitusel tutvume mitmete kunstinähtustega ning tähtsamate esindajatega. Koolitus koosneb kahest osast, orienteeruvalt tund aega loeng ajastust ning teises osas maalitakse stiilne maal. Materjalid hinna sees.

Maret Suurmets Kuura kunstistuudio

Koolitusel saab julgust ja innustust akrüül- või õlivärvidega maalimiseks.

Joonistamisstuudio

Joonistamine arendab ruumi ja vormitunnetust, visuaalset mõtlemist ja eneseväljendusoskust. Joonistamine on baasoskuseks teistele loomingulistele tegevustele. Tundides joonistatakse peamiselt natüürmorte kasutades traditsioonilisi joonistamistehnikaid. Õpitakse joone, valguse ja varju abil edasi andma ümbritsevat, tegeletakse proportsioonidega ning perspektiiviõpetusega.

Lea Malini akvarellmaalistuudio

Akvarell on õhu, vee ja värvi omavaheline intuitiivne tants. Lea Malin õpetab kuidas seda paberile püüda. Kes endale akvarelli ilu ja sügavuse avastab, kes enese ja akvarelli kallal vaeva näha viitsib, see avastab ühel päeval, et see tehnika on lummav.

UUS! Vabajoonistus: söe- ja pastelli MIX

Mis juhtub kui kaks tehnikat ühel paberil kokku saavad?

Akrüülmaalimise ABC

Akrüülmaalimise kiirkursus, kus osaleja saab aimu, kas maalimine on just see harrastus, mida ta on otsinud. Kui JAH, siis hiljem on võimalik valida pikem ja põhjalikum kursus.

UUS! Maalimise minigrupp

Maalimise grupis on 4 osalejat, seega juhendamine on eriti individuaalne.

Stencil portree

Kursuse käigus valmistab iga osaleja foto põhjal stiilse stencil tehnikas portreepildi Von Bombi (Indrek Haasi) juhendamisel. Kursus sobib ka algajatele.

UUS! Ruumiline akvarellitehnika

Akvarelliga maalitud taiesed on tavaliselt õhulised ja sulavate värvidega, siis see tehnika lisab veel ühe dimensiooni – pinna ruumilise faktuuri. Tulemused on tihti ootamatud ja algselt kavandatud pilt omandab hoopis teistsuguse koloriidi või lisanduvad faktuurikujundid, mida pintsliga paberile maalida pole lihtsalt võimalik.

Viimased pildialbumid

Maalikooli suvekool Luual 2018

Abstraktne maalimine

Vaata ka

Minu eriline lemmik on söega joonistamine. Saab söetükiga kohe mehiseid jooni tõmmata ja pole tarvis pliiatsiga pikalt nikerdada. Ja tuleb välja kuis tuleb. Mulle meeldib.
Rasmus, 37