Balletikursus kõigile

Kursus on kõigile, kes soovivad tutvuda klassikalise tantsu võlumaailmaga. Osalemine annab kerge füüsilise koormuse ja tantsulise graatsia, ei eelda balleti kogemust ega treenituse taset. Kursus toimub Vanemuise teatri väikeses majas.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Tantsida on mõnus
20.01-7.04.2019
Pühapäeviti kell 16 -17.30 Vanemuise teatri väikese maja treeningsaalis nr 8 välja arvatud 17.02, mil tund toimub Vanemuise suure maja balletisaalis (NB! tundi ei toimu 24.02 ja 3.03.2018)
Vanemuise 45a
20 Anu Kanarik, Aivar Kallaste 130 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

BALLETIKURSUS pakub erakordset võimalust tutvuda klassikalise tantsu võlumaailmaga.

KURSUS arendab tantsulisust, graatsiat, koordinatsiooni, tasakaalutunnetust, parandab rühti, tugevdab lihaseid, annab pöörlemistehnika aluse ja seda kõike loomulikult erksa ajutegevuse kaudu.

Ajapikku võib usinamatel tekkida kaunis säärejooks ja samuti kaduda kusagilt mõned ülekilod.

Nüüdseks on balleti metoodikat arendatud ja täiustatud juba üle 300 aasta ja lähtudes sellest, et balleti "häll" asub Pariisis, kasutab kogu maailm õpingutes prantsuse keelset terminoloogiat - nii meiegi. Tänapäeval on üha enam populaarsust võitnud klassikalise balletiga tegelemine, kuna seda õpingusüsteemi peetakse kõikide tantsutehnikate aluseks - balletitunde võtavad iluvõimlejad, lauljad, võistlustantsijad, iluuisutajad, kujundujujad j.n.e. - miks mitte teiegi!

Kui tõesti muud kasu ei saa, siis vähemalt uusi väärtuslikke teadmisi oma keha valdamisest! Pärast kursusi on ka balleti vaatamiseks pilk terasem! Kursusele tulles pane selga midagi ilusat ja liibuvat. Jalga midagi pehmet, sest jalalaba tööl on suur tähtsus - kontsking ei lähe mitte, sokk või balletisuss aga küll!

Loe ka ühe meie balletikursuslase Eva muljeid ja läbielamise meie blogist!

Kaasa ka päikeseline tuju!

Olen rahvatantsija ja lootsin, et teistsugused harjutused aitavad arendada lihaste ja keha plastilisust. Meeldis koolitaja tohutu optimism täiskasvanutega töötamisel. Hea sõna turgutas ka juhul, kui ise sain suurepäraselt aru oma poolikust sooritusest.

Maaria