Tervisevõimlemine seenioridele

Tervisevõimlemine seenioridele (60+) on mõeldud aktiivse elustiili ja hea tervise säilitamiseks vanemas eas. Kasutades regulaarselt erinevaid jõu-, lõdvestus- ja venitusharjutusi, parandame kehahoiakut. Treenides saame vältida lihasjäikust, parandada liigeste liikuvust ning hoida head enesetunnet.

Sõltuvalt tervislikust seisundist ning treenitusest sooritatakse tunnis treener - füsioterapeut Ave Kängsepa juhendamisel lihtsaid ning jõukohaseid harjutusi vastavalt oma võimetele. Grupitunnis tegeletakse eale sobivate lihtsamate kehaliste harjutustega, kombineerides neid jõukohaste jooga ja pilatese elementidega. Muuhulgas pööratakse tähelepanu hingamisele, tasakaalu hoidmisele ja liigestele. Kogenud füsioterapeudi ja treenerina oskab juhendaja anda nõu, kuidas oma tervist hoida ja parandada.

Vajalik mugav, hästi liikumist võimaldav riietus (soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi), jalanõusid tunnis ei kasutata. Soovitame kaasa võtta midagi sooja (väikse tekikese, pleedi või dressipluusi) juhuks, kui lõpulõdvestuse ajal jahe peaks hakkama.

Minule oli see kursus suurepärane järgmistel põhjustel: väga hästi komponeeritud koolitus. Lühikese ajaga anti väga mahukas ning sisukas ülevaade teemast, erlilselt mõnus ja tähelepanelik suhtumine õppuritesse, asjalikud kirjalikud materjalid, väga paindlik reageerimine õppurite küsimustele ning tähelepanekutele, kõrgprofessionaalne koolitaja... braavo! Tänan TRÜ rahvast selle täpselt 10sse õpetuse eest, seda oli minule kohe hädasti tarvis.

Reet