Klassikaline jooga: Erna klassikaline jooga edasijõudnutele

Erna joogatundides tegeletakse rahvusvaheliselt autoriseeritud Klassikalise joogaga. Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väiksed, kuni 12 osalejat.

Toimub Ainemaht Hind
17.01-18.04.2019
N kell 19.00-20.15
23 ak. tundi 112 €
Registreerima

Klassikalise joogaõpetuse kaasaegse meetodi alusepanijaks loetakse India päritolu -T. Krishnamacharyat. Tema õpetuspärandi edasiandmist jätkavad poeg T.K.V. Desikachari õpilased Indias, Euroopas ja Ameerikas.

Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon. Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.

Kursus on tervik, õpitakse selgeks klassikalised joogaharjutused, nendega seotud hingamine, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus, on võimalik teha tutvust ka meditatsiooni, visualiseerimise ja mantratega.

Vajalik mugav riietus (riideid saab soovi korral vahetada enne tunni algust) ning matt (võib kasutada ka kooli omi) või tekk. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.

Juhendaja

Erna Tamm

Joogaga hakkas Erna Tamm tegelema nö omal käel 1985. aasta paiku. Valitud Tartu Rahvaülikooli aasta õpetajaks 2015.

1989 - esimene ametlikum joogaõpe TM raames, millega kaasnesid asanate kompleks ja pranajama.

1994 - liitus Eestis alustava Sai Baba Liikumisega, kus harrastati ka sai-joogat ja valgusmeditatsiooni.

1999.aastast oli õpetajaks H. Oidjärv, kes soovitas hakata gruppe juhendama, mis ka J. Jagomäe käe all teoks sai.

2002 - Eesti Haigekassa poolt finantseeritud tervisearendusprojekt Tartu Descartese Lütseumis, kus juhendas kooliõpilaste ja õpetajate gruppe, mis tegutsevad tänaseni.

2003 - joogakursuste juhendamine Tartu Rahvaülikoolis, mis samuti tegutsevad tänaseni.

2006 - Art of Living baaskursused

2007 - tõi elu Ernani Alexanderi tehnika, mille põhimõtteid ka joogatundide läbiviimisel kasutab. Joogatunde on juhendanud järjepidevalt alates 1999. aastast. Keskmiselt käib koos 5-6 gruppi nädalas. 2009. aastast lisandusid jooga individuaaltunnid.

2008 – 2011 õppis koolis KHYF, Yoga Teacher Training programmi järgi ja on lõpetanud Krishnamacharya traditsioone jätkava rahvusvahelise joogaõpetajate 4-aastast koolituse, mida organiseeris Tallinna Joogaühing. Koolituse viisid läbi õpetajad Rootsist - Hanna Staaff ja Karina Freij. Nad mõlemad on Kausthub Desikachari õpilased ja KHYFi sertifikaadiga joogaõpetajate koolitajad, kes töötavad täiskohaga enda poolt asutatud joogakoolides, mida nad ka juhivad.

2011 -2013 jätkas õpinguid KHYF-is, Yoga Therapy Training Programm

2013 - 2014. aastast täiendas end (Yogakshetram, Associazione Culturale) ja tegeleb tänaseni joogateraapiaga.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |