Jooga: Erna algajatele ja jätkajatele

Kursusel õpitakse keha ja hingamise koostööd füüsilises liikumises, lõdvestamist, teadvustatud hingamist, vähemalt ühte lihtsamat hingamistehnikat ning kujustamist. Sobivuse korral kasutatakse semestri lõpupoole mõnda lihtsamat mantrat ja käte asendit.

Toimub Ainemaht Hind
15.09-8.12.2016
N kell 17.30-18.45
Pepleri 4
22 ak. tundi 106 €
Registreerima

Kursusel praktiseeritakse klassikalist joogat, mille eesmärgiks on tuua meie ellu senisest rohkem rõõmu, rahulolu ja tasakaalustatust. Jooga kui õpetus on peamiselt suunatud tegelemiseks meelega. Meele keskendumisvõime parandamiseks on joogal palju erinevaid vahendeid: füüsilised harjutused, hingamistehnikad, helid, kujustamine, meditatsioon jne. Samuti mõjutavad need harjutused meie füüsist, tervist ja hingamist. Kõik joogaharjutused kohandatakse inimeste võimalustele ja vajadustele.

Juhendaja

Erna Tamm

Joogaga hakkas tegelema nö omal käel kusagil 1985. aasta paiku
1989 - esimene ametlikum joogaõpe TM raames, millega kaasnesid asanate kompleks ja pranajama.
1994 - liitus Eestis alustava Sai Baba Liikumisega, kus harrastati ka sai-joogat ja valgusmeditatsiooni.
1999. aastast oli õpetajaks H. Oidjärv, kes soovitas hakata gruppe juhendama, mis ka J. Jagomäe käe all teoks sai.
2002 - Eesti Haigekassa poolt finantseeritud tervisearendusprojekt Tartu Descartese Lütseumis, kus juhendas kooliõpilaste ja õpetajate gruppe, mis tegutsevad tänaseni.
2003 - joogakursuste juhendamine Tartu Rahvaülikoolis, mis samuti tegutsevad tänaseni.
2006 - Art of Living baaskursused
2007 - tõi elu Ernani Alexanderi tehnika, mille põhimõtteid ka joogatundide läbiviimisel kasutab.
Joogatunde on juhendanud järjepidevalt alates 1999. aastast. Keskmiselt käib koos 5-6 gruppi nädalas. 2009. aastast lisandusid jooga individuaaltunnid.
2008. aasta märtsist täiendas end ja on lõpetanud Krishnamacharya traditsioone jätkavat rahvusvahelise joogaõpetajate 4-aastast koolituse, mida organiseeris Tallinna Joogaühing. Koolituse viisid läbi õpetajad Rootsist - Hanna Staaff ja Karina Freij. Nad mõlemad on Kausthub Desikachari õpilased ja KHYFi sertifikaadiga joogaõpetajate koolitajad, kes töötavad täiskohaga enda poolt asutatud joogakoolides, mida nad ka juhivad.
2011. aastast õpib (Yogakshetram, Associazione Culturale) ja tegeleb joogateraapiaga.

JOOGATUNNI AEG - SEE ON AEG VÕETUD IGAÜHE ENESE JAOKS

Jooga on pidev õppimine, oma elumustrite teadvustamine ja muutmine. Siin ja praegu olemine täiuslikus meelerahus on jooga kõrgeim aste. Kuid tähtsaim on sõnum: elada iga päeva täiuslikult ja tasakaalukalt, hoida kõige elavat, olla eetiline ning toetuda oma sisemisele puhtale tunnetusele, vähendades nii kannatusi (Maimu Opmann).

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |