Jooga

Erna ja Erki joogatundides tegeletakse rahvusvaheliselt autoriseeritud Klassikalise joogaga, Annika juhendab Kundalini jooga gruppi. Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väiksed, kuni 12 osalejat.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Annika Kundalini jooga kõigile
22.01-26.02.2018
E kell 19.00-20.15
Pepleri 4
10 Annika Reinumägi 48 €
 Erki klassikaline jooga kõigile, lühikursus
5.02-9.04.2018
E kell 17.30-18.45 (v.a.2.04.)
Pepleri 4
15 Erki Enkvist 69 €
 Erna klassikaline jooga edasijõudnutele
25.01-3.05.2018
N kell 19.00-20.15
Pepleri 4
25 Erna Tamm 102 €
 Erna klassikaline jooga kõigile
25.01-3.05.2018
N kell 17.30-18.45
Pepleri 4
25 Erna Tamm 115 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

Jooga: Annika Kundalini jooga kõigile

Kursusel pööratakse tähelepanu sellele, kuidas saada eluenergia kehas paremini liikuma ja saavutada parem kontakt iseenda unikaalse olemusega. Meel ja keha muutuvad paindlikumaks, rahunedes saabub suurem selgus ja väheneb stress. Harjumus teha igapäevaseid praktikaid, näiteks jooga harjutusi, aitab muutuda vastupidavamaks, rahustada meelt ja suurendada elujõudu. 22.01. seisuga on grupis 2 vaba kohta!

Jooga: Erki klassikaline jooga kõigile, lühikursus

Selles grupis tegeletakse klassikalise joogaga. Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väikesed, kuni 12 osalejat. 31.01. seisuga on grupis 4 vaba kohta.

Jooga: Erna klassikaline jooga edasijõudnutele

Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väiksed, kuni 12 osalejat. 8.01. seisuga on grupis 1 vaba koht.

Jooga: Erna klassikaline jooga kõigile

Selles grupis tegeletakse klassikalise joogaga. Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väikesed, kuni 12 osalejat - 25.01. seisuga on grupis 2 vaba kohta.

Klassikalise joogaõpetuse kaasaegse meetodi alusepanijaks loetakse India päritolu -T. Krishnamacharyat. Tema õpetuspärandi edasiandmist jätkavad poeg T.K.V. Desikachari õpilased Indias, Euroopas ja Ameerikas.

Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon. Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.

Kursus on tervik, õpitakse selgeks klassikalised joogaharjutused, nendega seotud hingamine, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus, on võimalik teha tutvust ka meditatsiooni, visualiseerimise ja mantratega.

Vajalik mugav riietus (riideid saab soovi korral vahetada enne tunni algust) ning matt (võib kasutada ka kooli omi) või tekk. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.

JOOGATUNNI AEG - SEE ON AEG VÕETUD IGAÜHE ENESE JAOKS

Jooga on pidev õppimine, oma elumustrite teadvustamine ja muutmine. Siin ja praegu olemine täiuslikus meelerahus on jooga kõrgeim aste. Kuid tähtsaim on sõnum: elada iga päeva täiuslikult ja tasakaalukalt, hoida kõige elavat, olla eetiline ning toetuda oma sisemisele puhtale tunnetusele, vähendades nii kannatusi (Maimu Opmann).

Erna jooga. Tänan teid, Ene ja Erna, et teete oma tööd suure südamega, mis on täidetud armastusega. Armsad inimesed ja mõnus koht. 

Signe (40)