Tervendamine ja tervisedendus

Koolitused tervislikust eluviisist ja alternatiivteraapilistest võimalustest.

Aroomiteraapia

Aroomiteraapia on organismi mõjutamine/toetamine naturaalsete eeterlike õlide abil, mis viiakse organismi hingamisteede ja naha kaudu. Lõhnad inspireerivad, puhastavad, toovad tervise ja sisemise harmoonia.

Füsioterapeudi soovitused igapäevaeluks

Kogenud füsioterapeut Ave Kängsepp õpetab ergonoomilisi seisu-, istumist- ja puhkamisasendeid, samuti tööergonoomikat ja treenimist kodus. Ootame osalema vanemaealisi inimesi vanuses 60+. Projekti toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Häälejooga kursus

Häälejooga filosoofiliseks vundamendiks on nada- ja mantrajooga tõed. Sellest tulenevalt on häälejooga Eesti oludele kohandatud hääle- ja kehatöö meetod nii kehalise kui vaimse tervise hoidmiseks, enese- ja maailmatunnetuse avardamiseks ja sügavdamiseks ning hingelise harmoonia saavutamiseks.

Hiina meditsiin: Naise tervis ja ilu

Koolitusel tutvustatakse naise tervist ja ilu mõjutavad tegureid Hiina traditsioonilise meditsiini seisukohast. Tehakse ka hingamisharjutusi ja õpitakse tsoonipunktide abil organismi seisundi mõjutamist.

Hingamise kunst

Hingamine on ülioluline protsess elus, aga kas me oskame õigesti hingata? Kas on üldse olemas üks õige hingamise viis kõigi jaoks? Kas me teame, kuidas hingamise abil oma elu erinevaid aspekte on võimalik mõjutada? Millised ohud võivad olla seotud hingamisega?

UUS! Kassipsühholoogia

Kes keda kodustas - kas meie kassi või kass meid? Koolitus kõigile, kes soovivad rohkem teada kasside hingeelust ja eripäradest.

Liblikmassaaž

Liblikmassaaži võib õppida igaüks, kes soovib õrna ja tervendavat puudutust jagada oma pereliikmetele ja sõpradele. Samuti sobib professionaalseks kasutamiseks massööridele ja teistele kehaterapeutidele klienditöös.

UUS! Massaaž kassile

Koolitus on mõeldud neile, kes soovivad saada algteadmised ja-oskused kassi massaaži tegemiseks. Koolitus toimub kahel õppepäeval ja koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast.

Massaaž koerale

Koolitus on mõeldud neile, kes soovivad saada algteadmised ja-oskused koera massaaži tegemiseks. Koolitus toimub kahel õppepäeval ja koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast.

UUS! Massaaž ülaseljale, turjale, kätele ja kaelale, ootame vanemaealisi huvilisi osalema (55+)

Massaaži elementaarseid oskusi võiks vallata kõik inimesed, hoolimata lihtsusest on massaažil sügav ja mitmekülgne kasulik toime. Õppepäevadel omandatakse elementaarsed massaaživõtted, et aidata ennast ja oma lähedasi, eelteadmised massaažist ei ole vajalikud. Ootame kursusele vanemaealisi (60+), neile osalemine poole hinnaga.

Massaaži ABC, Hiina massaaž Tuina

Massaaži elementaarseid oskusi võiks vallata kõik inimesed, hoolimata lihtsusest on massaažil sügav ja mitmekülgne kasulik toime. Õppepäevadel omandatakse elementaarsed massaaživõtted, sügissemestril on võimalik õppida traditsioonilist idamaade ravimassaaži Tuinad, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Eelteadmised massaažist ei ole vajalikud, oodatud on kõik, kes soovivad uusi teadmisi ja kogemusi.

Näojooga

Näojooga tulemusena paraneb verevarustus, tugevnevad lihased ning vähenevad stressi ja pingeilmingud näos. Protsessi käigus tugevdatakse ja lõdvestatakse näolihaseid, tehes kindlaid harjutusi erinevatele näopiirkondadele, sealhulgas ka silmadele, kaelale ja õlgadele.

UUS! Nutikael ja hiirekäsi

Tänapäeva arvutiajastu töökeskkonnas on väga oluline õppida ise enda kehahoidu ja tööasendeid jälgima ja korrigeerima. Samuti seda, kuidas teha ennetustööd ja milliseid harjutusi rakendada, et vältida nutikaela ja hiirekäe sündroome.

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia

Refleksoloogia e. tsooniteraapia on surve rakendamine spetsiaalsete sõrmetehnikate abil kehapiirkondi ja -osi peegeldavatele punktidele käel, jalalabal, kõrvas, peas, näol või mujal inimese kehal. Selle abil saab keha õpetada lõdvestuma, stressist vabanema, taastuma ja tervenema.

Reiki

Reiki, kui üks konkreetne tervendamise meetod, pärineb Jaapanist Mikao Usui'lt, kes elas 19 saj. lõpus, 20.saj alguses. Reikit on kerge õppida eranditult igal soovijal. Reiki on terviklik süsteem, samas väga lihtsalt rakendatav - üks sellistest, mida saab kasutada ühtviisi edukalt nii enese kui ka teiste hüvanguks.

Shindo

Shindo® venitusharjutused aitavad avada ja tasakaalustada meridiaane ja selle kaudu korrastavad kogu kehasüsteemi. Venituste igapäevane praktiseerimine parandab elujõu voolu kehas, suurendab vastupanu haigustele ja tasakaalustab meie meelt. Tunnis kasutatakse ka Jomoni lõdvestavaid ja keskenduda aitavaid harjutusi.

UUS! Sisemiste takistuste ületamine tervenemise teel

Füüsiline probleem näitab, et midagi on vaja muuta oma suhtumisest, mõtteviisis, harjumustes. Koolitusel püütakse mõista, mis lüli võib paigast ära olla, milline muster takistab terve olemist, tervenemist?

Telli koolitus oma grupile.

Hea võimalus koosolemise rikastamiseks kolleegide või sõpradega ja tervise tugevdamiseks! Tellides koolituse oma grupile saate valida just teile sobiva sisu ja mahu.

Kahjuks ei saanud osaleda selle kursuse jätkukursusel. Esimene kursus oli aga huvitav ja pakkus lihtsaid lahendusi ja meeldetuletust unustatud teadmistele. Läksin koju kerge sammuga ja hea enesetundega. Aitäh!

Helda (63)