Häälejooga kursus: kõigile

Sobib nii neile, kes juba algkursusel osalenud, kui ka päris algajatele. Eriti kasulik ja eriti tõhus neile, kelle jaoks hääl on väga oluline igapäevane töövahend ja kellel on erinevaid probleeme nina-neelu-kurgu-kõri piirkonna, nõrga, jõuetu hääle, raskusi üldise eneseväljenduse, enesevalitsemise ja keskendumisega.

Toimub Ainemaht Hind
1.04.2017
L kell 11.00-17.00
Pepleri 4
7 ak. tundi 35 €
Registreerima

Häälejooga väga lühidalt väljendudes on aktiivne dünaamiline meditatsioon isegenereeritud häälehelidel, kokkusulamine kuuldavate helide ja kõrvale kuuldamatu kõiksusheliga süvalõdvestuses. Füüsiline keha on antud juhul heliinstrument, nagu kontrabass või viiul, kuid väga paindlikust materjalist.

Treeningus keskendutakse hingamisele, häälehelide ja liikumise sünkroonsusele, kuulamisele, kuulatamisele, kujustamisele, kujutluse suunamisele, häälemassaažile ning heliresonantsi tunnetamisele ja mõjule kehas. Dünaamiliste harjutuste kaudu jõutakse süvalõdvestusse ja meditatsiooniseisundisse, et füüsilised ja vaimsed patareid taaslaadida uuendava energia ning uute arusaamistega. Heli toonimise meetodi kasutamine aga aitab hingamist teadlikult korrastada ja juhtida loomulikul moel.

Kursusel osalemine ei eelda muusikalist haridust ega laulmisoskust, küll aga soovi ja tahtmist oma häält kehasõbralikuks kujundada ning kuulamisoskusi arendada. Häälejooga sobib kõigile, kuid hääle- ja kehapilli keskne lähenemine teevad selle eriti tõhusaks neile, kelle jaoks hääl on väga oluline igapäevane töövahend ja kellel on erinevaid probleeme nina-neelu-kurgu-kõri piirkonna, nõrga, jõuetu hääle, raskusi üldise eneseväljenduse, enesevalitsemise ja keskendumisega.

Treeningul osalemiseks vajad lõdvestumismatti (need on koolil olemas), mõnusaid vaba aja riideid (soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi) ning süvalõdvestumise ajaks ka sooja pleedi või tekikest.

Juhendaja

Riina Trumm

Riina Trumm on muusikaõpetaja ja koorijuht, hääletöö õppejõud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia täiendõppe koolitaja (kursus "Mänguline hääletöö"), 2005 aastast häälejooga tundide juhendaja Viljandi Huvikoolis.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |