Refleksoloogia ehk tsooniteraapia

Refleksoloogia e. tsooniteraapia on surve rakendamine spetsiaalsete sõrmetehnikate abil kehapiirkondi ja -osi peegeldavatele punktidele käel, jalalabal, kõrvas, peas, näol või mujal inimese kehal. Selle abil saab keha õpetada lõdvestuma, stressist vabanema, taastuma ja tervenema.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Eneseabi õla- ja kaelavöötme probleemide korral
3.11.2018
L kell 14.15-16.45
Pepleri 4
3 Tiina Kukk 21 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

UUS! Refleksoloogia ehk tsooniteraapia: Eneseabi õla- ja kaelavöötme probleemide korral

Inimene on loodud imeliselt, siia ilma sündides anti talle kaasa suur hulk abivahend. Õpime tundma ja katsetame oma kehal olevaid suurepäraseid päästikpunkte. Otsime neid jalatallalt, kätelt, kõrvast ja veel mitmest kohast. Uurime lähemalt põhilisi lihasgruppe, mis on seotud kaela- ja õlavöötmega. Selgitame välja mis vahe on valutava koha ja päästikpunkti asukoha vahel.

Refleksoloogia ajalugu on pikk ja viiteid sarnaste meetodite kasutusest on juba tuhandete aastate tagant. Erinevaid survel ja massaažil põhinevaid iidseid teraapiaviise on teada kõikjalt maailmast: pilte ja seletusi tehnikatest esineb 5000 aastat vanades Egiptuse papüürustes, Lõuna-Ameerika, Aafrika ja India ning ka põhjapoolkera rahvaste ajalookirjutistes. Ka Põhjamaade rahvaravis kasutatud meetodid sisaldavad samatüübilisi tervendamisviise, millest tänapäeva refleksoloogia ehk kogu keha tsooniteraapia on alguse saanud.

Tänapäeva refleksoloogia/tsooniteraapia sai alguse 1920-tel aastatel USA-s. Ameerika arstid William Fizgerald ja Edward Bowers arendasid välja teraapia, kus inimkeha jagati kümneks pikuti liikuvaks sektoriks, ehk tsooniks. Sellisel kujul tsooniteraapiat kasutati algul põhiliselt just valu leevendamiseks kurgu, kaela ja suu piirkonna probleemide puhul. (Valutavat piirkonda mõjutati tugeva survega sama sektori kõige kaugemast kohast).

Refleksoloogia/tsooniteraapia on tänaseks saavutanud maailmas kindla seisundi ja usaldusväärse teraapia maine. Terapeudid dokumenteerivad oma teraapiad , nad omavad kutsetunnistust, hoiavad patsiendisaladust ja täidavad eetikakoodeksit. Teraapia sobib ka näiteks massööridele, füsioterapeutidele jt. lisatöövahendiks teiste teraapiate kõrval. Enamus patsiente on andnud väga hea tagasiside teraapia efektiivsusele ja mõjule. Professionaalselt tehtud refleksoloogilist teraapiat võib pidada turvaliseks raviviisiks. Allikas: Eesti Refleksoloogia ühingu koduleht.