Sisemiste takistuste ületamine tervenemise teel: Algajatele

Füüsiline probleem näitab, et midagi on vaja muuta oma suhtumisest, mõtteviisis, harjumustes. Koolitusel püütakse mõista, mis lüli võib paigast ära olla, milline muster takistab terve olemist, tervenemist?

Toimub Ainemaht Hind
7-8.04.2017
R 7.04. kell 17.30-20.00 ja L 8.04. kell 17.00-19.30
Pepleri 4
6 ak. tundi 33 €
Registreerima

Tegeledes vaid ühe poolega, kas füüsilise või vaimsega, pole tulemus nii hea kui nendega koos tegelemisel. Antud koolitusel arutletakse mõiste "tervis" üle ja antaks näpunäiteid, kuidas arendada koos nii elutervet mõtteviisi kui füüsilise keha eest hoolitsemist, et olla terve.

Keha salvestab saadud kogemused, nii positiivsed kui negatiivsed. Mõnikord on vaimsel tasandil probleem lahenenud, aga keha mälu hoiab ikka pinget sees. Võib olla ka vastupidi, et näit. Õpitakse rohkem iseennast usaldama oma kehalise seisundi hindamisel ja seisundi parandamisel. Selleks saadakse ka konkreetsed tööriistad:

  • Tehakse harjutusi, mis aitavad tunnetada pingeid ja energia liikumist kehas, pingete omavahelisi seoseid, põhjusi ning märgata vaatlusel takistusi kehas (rüht, kroonilised probleemid, vanad traumad).
  • Tehakse hingamis-, lõdvestus- ja lõõgastusharjutusi, mis võimaldavad kehal käivitada tervendamisprotsesse ja parandavad unekvaliteeti.
  • Analüüsitakse, milline liikumisviis toetab hästi minu tervist ja kuidas erinevaid liigutamise viise omavahel kombineerida (arvestades hoiakute, kogemuste, piirangutega).
  • Vaadatakse, kuidas vahet teha füüsiliste ja psühholoogiliste takistuste vahel.
  • Uuritakse, kuidas vaadata uue pilguga kroonilistele ja pärilikele hädadele.

Vanus, sugu ja muud tegurid mõjutavad seda, mis motiveerib end füüsiliselt arendama. Kuidas leida, mis mind antud eluetapil motiveerib, sütitab ja särama paneb? Võib-olla ka: kuidas tulla paremini toime lähedaste ja tuttavate innustamisega, kes ei usu, et tervis on enda kätes?

Koolitust juhendab füsioterapeut Margit Tiit, kes jagab oma isiklikke kogemusi ja lähtub nii ajas kaugele ulatuvate juurtega idamaise Ashtanga jooga põhimõtetest kui kaasaegse füsioteraapia alustest. Pikaajaline töökogemus haiglas töötades inimestega, on pannud mõtisklema, et sellist koolitust oleks inimestele väga vaja, muutmaks oma teadlikust ja võtta rohkem vastutust oma tervise eest. Pealiskaudsed perearsti vastuvõtud ja pikad eriarsti konsultatsiooni järjekorrad ei peaks saama määravaks tervise käest laskmisel. Vaadakem enda sisse, et vastused probleemidele iseenda seest üles leida.

Vajalik mugav riietus, soovi korral saab kohapeal enne ja pärast tundi riideid vahetada.

Juhendaja

Margit Tiit

Margit Tiit on lõpetanud Tartu Ülikooli Füsioteraapia erialal 2001ja töötab TÜ Kliinikumis füsioterapeudina.

30-aastaselt märkas ta suure töökoormuse tõttu (lisaks aeroobikatreeneri amet) enda juures läbipõlemise märke ning alustas joogatreeningutega, et leida tasakaalu ja jihtida oma elu ise taas rööpasse tagasi. See ei olnud kerge aga ta leidis lahendused oma probleemidele ja sai hakkama.See kogemus on olnud nii võimas, et ta soovib oma teadmisi meelsasti ka teiste inimestega jagada.

Tänaseks töötab ta inimestega nii TÜ Kliinikumis füsioterapeudina kui ka joogatunde juhendajana ning peab tähtsaks inimesi aidata ka omal käel, süsteemist väljas.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |