Shindo: Töötuba: maksaenergia turgutamine shindo abil

Töötoa pühendame oma meele, vaimu ja keha lõõgastamisele. Jomon-venitusi tehes ei õpi me uusi oskusi, vaid lõõgastume ja laseme esile tõusta keha sisemisel tarkusel. Kasutame teraapilise tulemuse saavutamiseks ära raskusjõudu, me ei pinguta ega rutta. Lõõgatustöötoa käigus mõjutame näopiirkonda, õlavöödet, üla- ja alaselga, sõrmi ja käsi, puusa- ja põlveliigeseid, teeme endale kõhumassaaži ja õpime, kuidas väsimuse korral võimalikult kiiresti lõõgastuda.

Toimub Ainemaht Hind
16.03.2019
L kell 14.00-17.15
4 ak. tundi 24 €
Registreerima

Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiili korral, aitavad ära hoida läbipõlemist, annavad juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel, mis suurendab võimalust rakendada töösse kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Lõõgatustöötas teeme harjutusi istudes ja lamades, kasutame keha enda raskust. Jomonist on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe kiirendamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel. Jomon aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole, leevendada sundasendist tekkinud pingeid. Harjutused parandavad kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidekirme ja sidemete elastsust ning lõõgastavad pinges lihaseid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Töötoas arvestatakse individuaalset sooritusvõimet.

Töötuba kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Loe lisaks artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Juhendaja

Riina Kasterpalu

Shindo venitustega tegeleb Riina Kasterpalu 2009. aastast ja on isiklikult kogenud shindo tervistavat toimet, 2017. aastal sai ta shindo instruktori sertifikaadi, mis annab talle õiguse teha ka shindo teraapiaid ja massaaži. Jomoni instruktor sai temast 2016. aastal .

Tabletiravi tüsistusena 2013. aastal tekkinud terviserikke tagajärjel võttis Riina igapäevase praktikana ette shindo kuus venitust ning kahe kuu möödudes tegi uuesti täie koormusega tööd.

Shindost on tänaseks saanud tema igapäevane praktika ja töö. 2014. a alustas ta shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel ja samal, 2014. aastal, sai shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse ja alustas venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ning tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendab shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis, 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Septembris 2015 omandas Riina Kasterpalu Kazuko Kuratomi käe all sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi Küünenahameetodi. Alates 2016. a on ta jomon-venituste instruktor.

Reiki kuulub Riina Kasterpalu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika alates 2014. a. Ta läbis 2016. a Tron Engeri käe all EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võib Riina veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Kuigi Riina Kasterpalu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja tema praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mida kauem ta shindosse süveneb, seda rohkem ilmneb selle sügavus ja sellesse salvestatud iidne tarkus. Riinale on oluline, et tema tegevusest sünnib teistele inimestele otsest kasu.

Vt ka http://riinakasterpalu.voog.com/

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |