Shindo: hommikune grupp kõigile

Shindo® on elav ja arenev meetod, mille looja jaapanlanna Kazuko Kuratomi ammutab inspiratsiooni Jaapani kultuurist. Õpetus antakse edasi iidsel idamaa kombel õpetajalt õpilasele. Shindo on terviklik meetod, mis tasakaalustab meelt ja keha, vabastab emotsioone, lõõgastab, aitab lahustada energiablokeeringuid. Shindo õpetab olema kohal siin ja praegu, olema heatahtlikult tähelepanelik ja ärkvel.

Toimub Ainemaht Hind
6.03-17.04.2019
K kell 8.30-9.30
Pepleri 4, Tartu
9 ak. tundi 60 €
Registreerima

Sõna shindo tähendab jaapani keeles "südame teed", ka "hinge juhatust". See tähendab, et lõdvestumiseks võtame ette sisemise teekonna enda südamesse, olevikku, oma tegeliku olemuse juurde. Samuti tähendab see, et harjutuste sooritamisel on olulised austus, soojus ja leebus nii iseenda kui ka teiste suhtes.

Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust.

Sõna jomon tähendab jaapani keeles „nöörkeraamikat”, mille juured ulatuvad jomoni kultuuri u 14 000 a eKr kuni 300 a eKr. Jomoni perioodi keermelised mustrid kajastavad ettekujutust maailma tasakaalustatud toimimisest. Jomon ühendab sisemise ja välimise tervikuks. Jomoni harjutused jäljendavad iidset mustrijälge, harjutustes kasutatakse asendeid, kus jäsemed on viidud üle kesktelje. See omakorda aktiveerib vasakut ja paremat ajupookera, parandab närvisüsteemi tööd ja aitab kaasa keha kesktelje tajumisele.

Lõdvestusseisundis on kehal ennasttervendav toime, mis stressi tingimustes kaob. Shindo on meditatiivne praktika, mis sobib hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Treeningtunnis tehakse olenevalt kursusest lõõgastusharjutusi seistes, istudes ja lamades. Selga sobib mugav, õhku läbilaskev ja vaba liikumist võimaldav riietus, jalga varvassokid.

Riideid saab soovi korral vahetada kohapeal, matid ja toetuspadjad on koolil olemas, soovi korral võib kaasa võtta oma lemmikpleedi.

Loe lisaks artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Tagasisidet osalejatelt

Shindo töötuba

Meeldis väga. Sellest, et paljud töötoas osalenud olid asjaga varem kokku puutunud, ei tekkinud harjutustest arusaamisel ja nende sooritamisel probleemi. Igaüks sai enda jaoks sobivaimal viisil harjutusi sooritada. Õhkkond oli meeldivalt rahulik, tempo hea, õpetaja suurepärane, nii et ootan põnevusega kursuse algust. Mulle väga meeldis ja sain väga positiivsed tunded. Tunni lõppedes olin küll väsinud, aga väga hea oli olla. Järgmisel hommikul oli väsimus, mis mind pikka aega kimbutas kadunud. Energiat oli meeletult, samuti oli tuju väga hea. Nagu oleks uuesti sündind! Minule jäi ühest kursusest väheks. Mulle ei jäänud need harjutused kõik meelde ja ma ei saa neid enam edasi teha kodus. Saan nüüd treppidest üles-alla liikuda ilma valuta. Super! Aitäh!

Majal hea aura, koolitajad tunnevad oma asja, kõik vajalik majas olemas Meeldib, et saab koolitustel nädalavatestustel käia - muul ajal ei oleks see võimalik. Koolituste kvaliteedi ja hinna suhe on hea.

Kõige kasulikum oli, et

  • Sain olla mitu tundi vaikuses ja rahus, iseendasse süüvides.
  • Koolituse praktilisus - harjutused lihtsad, kuid tõhusad
  • Jälle sammuke edasi, et tervis parem oleks.
  • Teadasaamine shindo olemusest praktikas.

Kursus

Tahan teid ja kogu shindo/jomon kursuse fantastilist seltskonda tänada imelise esimese kursuse eest! Ei osanud kohe midagi oodata ja see kursus oli tõesti parimast parim! Hingamine ja harjutused viisid väsimuse ja stressi ja kehal oli pärast tundi alati tõeliselt vaba olla ja seltskond oli tõesti imetlusväärne! Suur-suur tänu kõigile imelise kogemuse eest!

Juhendaja

Riina Kasterpalu

Shindo venitustega tegeleb Riina Kasterpalu 2009. aastast ja on isiklikult kogenud shindo tervistavat toimet, 2017. aastal sai ta shindo instruktori sertifikaadi, mis annab talle õiguse teha ka shindo teraapiaid ja massaaži. Jomoni instruktor sai temast 2016. aastal .

Tabletiravi tüsistusena 2013. aastal tekkinud terviserikke tagajärjel võttis Riina igapäevase praktikana ette shindo kuus venitust ning kahe kuu möödudes tegi uuesti täie koormusega tööd.

Shindost on tänaseks saanud tema igapäevane praktika ja töö. 2014. a alustas ta shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel ja samal, 2014. aastal, sai shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse ja alustas venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ning tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendab shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis, 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Septembris 2015 omandas Riina Kasterpalu Kazuko Kuratomi käe all sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi Küünenahameetodi. Alates 2016. a on ta jomon-venituste instruktor.

Reiki kuulub Riina Kasterpalu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika alates 2014. a. Ta läbis 2016. a Tron Engeri käe all EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võib Riina veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Kuigi Riina Kasterpalu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja tema praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mida kauem ta shindosse süveneb, seda rohkem ilmneb selle sügavus ja sellesse salvestatud iidne tarkus. Riinale on oluline, et tema tegevusest sünnib teistele inimestele otsest kasu.

Vt ka http://riinakasterpalu.voog.com/

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |