Shindo: meridiaanide venitused

Shindo kursusel praktiseerime 6 venitusharjutust, mis aitavad avada ja tasakaalustada 12 siseorgani tööd mõjutavaid energiameridiaani, korrastades nii kogu kehasüsteemi. Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust. Shindo harjutuste sooritamisel on oluline osa hingamisel.

Toimub Ainemaht Hind
4.03-15.04.2019
E kell 17.30-18.45
12 ak. tundi 60 €
Registreerima

Lõõgastavad venitusasendid leevendavad selja-, õlavöötme-, kaelavalu ja pingeid, neist on abi liigeste piiratud liikuvuse korral. Shindo toimel taandub stress, paraneb uni, vere- ja lümfiringe, väheneb ärevus. Harjutused on meditatiivsed ja treenivad oskust olla teadlikult oma kehas kohal, seepärast sobibShindo hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Lõdvestunud kehas aktiveerub enesetervendus, mis stressi tingimustes kahjuks kaob. Me õpime harjutustes püsides teadlikult hingama ja vajadusel lõdvestuma oma pingetesse, aidates kehal end ise tervendada.

Venitusharjutusi juhendajaga tehes on oluline osa toetaval massaažil – juhendaja ja juhendatava roll on võrdväärne, vastastikune mõju muudab venituse tõhusamaks. Toetavat massaaži tehakse läbi liniku (jp k tenugui), mis on piiriks toetaja ja praktiseerija maailma vahel. Toetus aitab venituses sügavamalt lõdvestuda ja avaneda.

Shindos on oluline koostöö, vastastikune austus ja heatahtlik tähelepanu. Rühmas tekkiv sünergia võimendab venitusharjutuste positiivset mõju veelgi.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Juhendaja

Riina Kasterpalu

Shindo venitustega tegeleb Riina Kasterpalu 2009. aastast ja on isiklikult kogenud shindo tervistavat toimet, 2017. aastal sai ta shindo instruktori sertifikaadi, mis annab talle õiguse teha ka shindo teraapiaid ja massaaži. Jomoni instruktor sai temast 2016. aastal .

Tabletiravi tüsistusena 2013. aastal tekkinud terviserikke tagajärjel võttis Riina igapäevase praktikana ette shindo kuus venitust ning kahe kuu möödudes tegi uuesti täie koormusega tööd.

Shindost on tänaseks saanud tema igapäevane praktika ja töö. 2014. a alustas ta shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel ja samal, 2014. aastal, sai shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse ja alustas venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ning tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendab shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis, 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Septembris 2015 omandas Riina Kasterpalu Kazuko Kuratomi käe all sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi Küünenahameetodi. Alates 2016. a on ta jomon-venituste instruktor.

Reiki kuulub Riina Kasterpalu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika alates 2014. a. Ta läbis 2016. a Tron Engeri käe all EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võib Riina veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Kuigi Riina Kasterpalu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja tema praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mida kauem ta shindosse süveneb, seda rohkem ilmneb selle sügavus ja sellesse salvestatud iidne tarkus. Riinale on oluline, et tema tegevusest sünnib teistele inimestele otsest kasu.

Vt ka http://riinakasterpalu.voog.com/

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |