Shindo: Töötuba puusaliigeste ja alaselja pingete leevendamiseks - komplekteeritud

Töötoa pühendame alaselja ja puusaliigeste liikuvuse parandamisele. Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. 21.02. seisuga on grupp täitunud, soovijaid registreerime ootenimekirja.

Toimub Ainemaht Hind
4.03.2018
P kell 11-14.15
Pepleri 4
4 ak. tundi 22 €
Registreerima

Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.

Olgu öeldud, et harjutused, mida töötoas teeme, aitavad eelkõige alaselja ja puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral. Õhtu sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi protseesitud puusad. Õhtu jätkudes teeme Shindo süsteemi kuuluvaid Sonkyo-venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama.

Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka enerigameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa alaselga ja puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.

Harjutused on lihtsad, neid võib turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

Juhendaja

Riina Kasterpalu

Shindo venitustega tegeleb Riina Kasterpalu 2009. aastast ja on isiklikult kogenud Shindo tervistavat toimet, 2017. aastal sai ta Shindo instruktori sertifikaadi, mis annab talle õiguse teha ka Shindo teraapiaid ja massaaži. Jomoni instruktor sai temast 2016. aastal .

Tabletiravi tüsistusena 2013. aastal tekkinud terviserikke tagajärjel võttis Riina igapäevase praktikana ette Shindo kuus venitust ning kahe kuu möödudes tegi uuesti täie koormusega tööd.

Shindost on tänaseks saanud tema igapäevane praktika ja töö. 2014. a alustas ta Shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel ja samal, 2014. aastal, sai Shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse ja alustas venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ning tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendab Shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis, 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Septembris 2015 omandas Riina Kasterpalu Kazuko Kuratomi käe all Sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi Küünenahameetodi. Alates 2016. a on ta Jomon-venituste instruktor.

Reiki kuulub Riina Kasterpalu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika alates 2014. a. Ta läbis 2016. a Tron Engeri käe all EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võib Riina veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Kuigi Riina Kasterpalu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja tema praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Mida kauem ta Shondosse süveneb, seda rohkem ilmneb selle sügavus ja sellesse salvestatud iidne tarkus. Riinale on oluline, et tema tegevusest sünnib teistele inimestele otsest kasu.

Vt ka http://riinakasterpalu.voog.com/

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |