Shindo: Shindo/jomon kõigile, 2. grupp

Shindo/Jomon kursusel pööratakse tähelepanu Shindo süsteemi kuuluvatele Jomon- ja Sonkyo-venitustele. Osaleda võivad kõik huvilised, ka päris algajad. . 20.03. seisuga grupis 4 vaba kohta, liituda saab ka 2. tunnist.

Toimub Ainemaht Hind
21.03-25.04.2017
T kell 18.45-20.00.
Pepleri 4
10 ak. tundi 48 €
Registreerima

Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiiliga inimest, samuti kõiki, kes soovivad saada juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste seeriate toimel paraneb ajupoolkerade vaheline infovahetus ja nii suureneb võimalus rakendada kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Sonkyo kükkasendis lõdvestatakse vaagnapõhjalihaseid, venitusharjutused vabastavad pingetest puusaliigeste ümbruse ja selja piirkonna. Harjutuste mõju on tuntav kohe.

Sõna shindo tähendab jaapani keeles "südame teed" , ka "hinge juhatust". See tähendab, et lõdvestumiseks võtame ette sisemise teekonna enda südamesse, meie olevikku, oma tegeliku olemuse juurde. Samuti tähendab see, et venitusharjutuste sooritamisel on olulised austus, soojus ja leebus nii iseenda kui ka kaaslaste suhtes.

Shindo® meetod kätkeb endas massaaži, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteemi, mille eesmärgiks on keha ja meele tasakaalu saavutamine. Shindo® meetodi töötas väljas sensei Kazuko Kuratomi isikliku kannatuse taustal, kui tema tütre haigusseisundi raviks ei olnud abi allopaatilisest meditsiinist.

Shindo aluseks on aastatuhandetevanune hiina meditsiin, mis on terviklik õpetus inimesest, tema füsioloogiast ja anatoomiast, haiguste põhjustest ja inimese tervendamisest. Hiina meditsiini levik Jaapanis algas laiemalt 6. sajandil, kui Jaapanis hakati praktiseerima akupunktuuri ja massaaži. Seejärel traditsioon vähehaaval vaibus ja tõusis uuesti tähelepanu fookusesse 20. sajandil. 1919.a ilmunud Tamai Tempaku raamat "Shiatsu Ho" inspireeris mitmeid shiatsu õpetajaid, teiste seas Shizuto Masunagat, kelle 1977. a ilmunud raamatul "Zen Shiatsu" on oluline osa Kuratomi meetodi väljatöötamisel.

Energiakanalid ehk meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis omakorda põhjustavad haigusi ja organite väärtalitlust. Shindo® meetodis on kasutusel sensei Masunaga meridiaanide kaart.

Lõdvestusseisundis on kehal ennasttervendav toime, mis stressi tingimustes kaob. Seetõttu on oluline, et igal inimesel oleks argiaskelduste tasakaalustamiseks mõni igapäevane lõdvestuspraktika, mis aitaks organismil ennast taastada. Shindo® on üheks selliseks võimaluseks.

Jomon tähendab jaapani keeles nöörkeraamikat, mille juured ulatuvad jomoni kultuuri u 14 000 a eKr kuni 300 a eKr. Jomoni perioodi lõpu ja alguseta geomeetrilised mustrid kajastavad ettekujutust maailma tasakaalustatud toimimisest. Jomoni keerdes harjutused jäljendavad iidset mustrijälge, mis ühendab sisemise ja välimise tervikuks.

Jomoni harjutusi teeme seistes ja lamades, kasutame keha oma raskust. Jomoni puhul ei õpi me uusi oskusi, vaid keskendume ja lõdvestume, et jõuda keha enda sisemise tarkuseni. Aktiivne liikumine asendub peatumisega, väljapoole pööratud tähelepanu suundub endale.

Tunnis peaks olema mugav, hästi liikumist võimaldav riietus, jalanõusid ei kasutata. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kooli olemas aga kes soovib, võib enda oma kaasa võtta.

Juhendaja

Riina Kasterpalu

Shindo venitustega tegeleb Riina Kasterpalu 2009. aastast ja on isiklikult kogenud shindo tervistavat toimet, jomoni instruktor sai temast 2016. aastal.

Budistlikud ja taoistlikud tekstid huvitasid Riina Kasterpalut juba teismeeas. Jooga ja taijiga tutvus ta 14-aastaselt, kui hakkas käima Priit Kelderi juures karate trennis. Shindoga tutvus 2009. a ja tänaseks on sellest saanud tema igapäevane praktika ja töö. 2014. a alustas ta Shindo õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel ja samal, 2014. aastal, sai Shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi käest assistent-instruktori tunnistuse ja alustas venitustundide juhendamist Tartu spordiklubis Arctic Sport Club ning tollases EstSpa stuudios. Alates 2015. a juhendab Shindo tunde Tartu Rahvaülikoolis, 2016. aastast Devi Reikistuudios ja Tartu Joogakeskuses.

Septembris 2015 omandas Riina Kasterpalu Kazuko Kuratomi käe all Sonkyo venituste meetodi. 2016. septembris Kuratomi Küünenahameetodi. Alates 2016. a on ta Jomon-venituste instruktor.

Reiki kuulub Riina Kasterpalu igapäevaellu alates 2006. a ja emotsionaalse vabaduse tehnika alates 2014. a. Ta läbis 2016. a Tron Engeri käe all EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) terapeudi ja META-EFT terapeudi kursused.

Oma õpetajatena võib Riina veel välja tuua kaasaegse müstiku Thomas Hübli, kriya hatha jooga õpetaja Kalev Kikase, mitchuani taiji elava traditsiooni õpetaja Scott Rodelli, reikimeistri Maire Sirkeli. Kuigi Riina Kasterpalu teadustöö on tänaseks jäänud minevikku, on sel ja tema praegusel teekonnal siiski ühine nimetaja – teadvustamine ja teadlikkus. Riinale on oluline, et tema tegevusest sünnib teistele inimestele otsest kasu.

Vt ka http://riinakasterpalu.voog.com/

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |