Shindo

Shindo® on elav ja arenev meetod, mille looja jaapanlanna Kazuko Kuratomi ammutab inspiratsiooni Jaapani kultuurist. Õpetus antakse edasi iidsel idamaa kombel õpetajalt õpilasele. Shindo on terviklik meetod, mis tasakaalustab meelt ja keha, vabastab emotsioone, lõõgastab, aitab lahustada energiablokeeringuid. Shindo õpetab olema kohal siin ja praegu, olema heatahtlikult tähelepanelik ja ärkvel.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Meridiaanide venitused
4.03-15.04.2019
E kell 17.30-18.45
12 Riina Kasterpalu 60 €
 Puusaliigeste ja alaselja kursus
14.01-18.02.2019
E kell 17.30-18.45
10 Riina Kasterpalu 52 €
 Puusaliigeste ja alaselja kursus KOHAD TÄIDETUD
15.10-17.12.2018
E kell 17.30-18.45 (va 19.11)
Pepleri 4
15 Riina Kasterpalu 78 €
 Hommikune grupp kõigile
6.03-17.04.2019
K kell 8.30-9.30
9 Riina Kasterpalu 60 €
 Töötuba: enesetervendus lõõgastavate jomon-venitustega
19.01.2019
L kell 10.00-13.15
4 Riina Kasterpalu 24 €
 Töötuba: maksaenergia turgutamine shindo abil
16.03.2019
L kell 14.00-17.15
4 Riina Kasterpalu 24 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

Shindo: meridiaanide venitused

Shindo kursusel praktiseerime 6 venitusharjutust, mis aitavad avada ja tasakaalustada 12 siseorgani tööd mõjutavaid energiameridiaani, korrastades nii kogu kehasüsteemi. Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust. Shindo harjutuste sooritamisel on oluline osa hingamisel.

Shindo: puusaliigeste ja alaselja kursus

Kursusel praktiseerime sonkyo-venitusi, mille abil leevendame pingeid puusades ja alaseljas. Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka energiameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele. Kursus sobib nii algajatele kui edasijõudnutele.

UUS! Shindo: Puusaliigeste ja alaselja kursus KOHAD TÄIDETUD

Shindo: Töötuba: enesetervendus lõõgastavate jomon-venitustega

Töötoa pühendame oma meele, vaimu ja keha lõõgastamisele. Jomon-venitusi tehes ei õpi me uusi oskusi, vaid lõõgastume ja laseme esile tõusta keha sisemisel tarkusel. Kasutame teraapilise tulemuse saavutamiseks ära raskusjõudu, me ei pinguta ega rutta. Lõõgatustöötoa käigus mõjutame näopiirkonda, õlavöödet, üla- ja alaselga, sõrmi ja käsi, puusa- ja põlveliigeseid, teeme endale kõhumassaaži ja õpime, kuidas väsimuse korral võimalikult kiiresti lõõgastuda.

Shindo: Töötuba: maksaenergia turgutamine shindo abil

Sõna shindo tähendab jaapani keeles "südame teed", ka "hinge juhatust". See tähendab, et lõdvestumiseks võtame ette sisemise teekonna enda südamesse, olevikku, oma tegeliku olemuse juurde. Samuti tähendab see, et harjutuste sooritamisel on olulised austus, soojus ja leebus nii iseenda kui ka teiste suhtes.

Sõna jomon tähendab jaapani keeles „nöörkeraamikat”, mille juured ulatuvad jomoni kultuuri u 14 000 a eKr kuni 300 a eKr. Jomoni perioodi keermelised mustrid kajastavad ettekujutust maailma tasakaalustatud toimimisest. Jomon ühendab sisemise ja välimise tervikuks. Jomoni harjutused jäljendavad iidset mustrijälge, harjutustes kasutatakse asendeid, kus jäsemed on viidud üle kesktelje. See omakorda aktiveerib vasakut ja paremat ajupookera, parandab närvisüsteemi tööd ja aitab kaasa keha kesktelje tajumisele.

Lõdvestusseisundis on kehal ennasttervendav toime, mis stressi tingimustes kaob. Shindo on meditatiivne praktika, mis sobib hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Treeningtunnis tehakse olenevalt kursusest lõõgastusharjutusi seistes, istudes ja lamades. Selga sobib mugav, õhku läbilaskev ja vaba liikumist võimaldav riietus, jalga varvassokid.

Riideid saab soovi korral vahetada kohapeal, matid ja toetuspadjad on koolil olemas, soovi korral võib kaasa võtta oma lemmikpleedi.

Loe lisaks artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Tagasisidet osalejatelt

Shindo töötuba

Meeldis väga. Sellest, et paljud töötoas osalenud olid asjaga varem kokku puutunud, ei tekkinud harjutustest arusaamisel ja nende sooritamisel probleemi. Igaüks sai enda jaoks sobivaimal viisil harjutusi sooritada. Õhkkond oli meeldivalt rahulik, tempo hea, õpetaja suurepärane, nii et ootan põnevusega kursuse algust. Mulle väga meeldis ja sain väga positiivsed tunded. Tunni lõppedes olin küll väsinud, aga väga hea oli olla. Järgmisel hommikul oli väsimus, mis mind pikka aega kimbutas kadunud. Energiat oli meeletult, samuti oli tuju väga hea. Nagu oleks uuesti sündind! Minule jäi ühest kursusest väheks. Mulle ei jäänud need harjutused kõik meelde ja ma ei saa neid enam edasi teha kodus. Saan nüüd treppidest üles-alla liikuda ilma valuta. Super! Aitäh!

Kursus

Tahan teid ja kogu shindo/jomon kursuse fantastilist seltskonda tänada imelise esimese kursuse eest! Ei osanud kohe midagi oodata ja see kursus oli tõesti parimast parim! Hingamine ja harjutused viisid väsimuse ja stressi ja kehal oli pärast tundi alati tõeliselt vaba olla ja seltskond oli tõesti imetlusväärne! Suur-suur tänu kõigile imelise kogemuse eest!

Kursusest oli palju kasu, sest neid harjutusi, mis mul meelde jäid, püüan tasapisi ise kodus teha – eriti seda käed selja all ja jalad risti! Kuna olen kärsitu loomuga, siis oleksin esimesest tunnist peale tahtnud pigem hakata harjutusi tegema, ehkki saan aru, et juhendajale ja ka meile on tutvustusring ja sissejuhatus vajalikud. Suur aitäh!

Signe