Tartu Rahvaülikooli esilehele

Loovuse ja ettevõtlikkuse arendamine

Koolitus toimub:3.05-5.06.2019 3.05, 6.05, 10.05, 14.05, 17.05, 22.05, 24.05, 28.05, 4.06 ja 5.06 kell 14.00 - 17.15Vaksali 7, Tartu
Maht:40 akadeemilist tundi
Hind: Tasuta!

Koolitus on Sulle kui tahad oma elus midagi muuta, soovid leida või taastada endas mängulisuse, saada juurde uut energiat ja elurõõmu ning olla senisest ettevõtlikum.

Sihtrühm:

Aegunud kvalifikatsiooniga inimesed, erialase hariduseta inimesed ja keskhariduseta inimesed, kes on huvitatud loovuse ja ettevõtlikkuse arendamisest. (Aegunud kvalifikatsiooniga inimesed – need, kes on kutse-, keskeri- või kõrghariduse omandanud üle 20 aasta tagasi ja kes ei tööta õpitud erialal.)

Õppe alustamise tingimuseks on sihtgruppi kuulumine.

Õppesisu:

I Kunstiline kujutamine loovuse ergutamiseks

Oma loovuse arendamiseks tuleb teadlikuks saada sellest, mis meie meeltes toimub. Saavutades kontakti iseenda ja oma sisemusega, taasäratatakse mängulisus ja loovus. Algselt iseendasse süvenedes liigutakse lähemale teistele, et jagada ja täiendada loomeprotsessis. Selleks kujundatakse kunstiliste vahenditega teadlikkus ja selgus oma loovusest.

• NB Joonistamis- ja maalimisoskus pole vajalikud!

II Loov ettevõtja

• Ettevõtja vs palgatöötaja;
  • Loomeettevõtlus ja loov ettevõtja;
  • Ettevõtlusvormid ja ettevõtlusega alustamine Eestis;
  • Ettevõtluse tulud ja kulud;
  • Õppimis- ja enesetäiendamisvõimalused.

Koolituse tulemusel on õppija orienteeritud loovate lahenduste leidmisele oma kutsetöös ja ta on omandanud uued tehnikad loovuse ning ettevõtlikkuse väljendamiseks.

Juhendaja Eva Krivonogova

Eva on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja õppinud Ahvenamaa Rahvaülikoolis. On olnud keraamikakursuse juhendaja Tartu Lillekoolis ja keraamikaateljee kunstnik Tartu Kunstikombinaadis ARS ning portselanmaali ateljee kunstnik AS Tuvikene. Alates 2003 Tartu rahvaülikooli keraamika kursuste juhendaja..

Juhendaja Ena Drenkhan

Ena on tegutsenud haridusvaldkonnas aastast 1999, olles olnud nii õpetaja, projektijuht, arendusjuht, koolituste korraldaja kui õppeosakonna juhataja. Eriti südamelähedane on talle täiskasvanuharidus.

Hetkel töötab Ena Tartu Rahvaülikooli projektijuhina. Projekte on ta juhtinud ja projektitaotlusi kirjutanud aastast 2002. Seni suurimaks projektiks on olnud Pokumaa rajamine (SA Pokumaa juhatuse liige 2003-2011).

Ta on omandanud bakalaureusekraadi ökonoomika ja ettevõtluse erialal Eesti Maaülikoolist ning magistrikraadi hariduskorralduses Tartu Ülikoolist.

Lisaks kõigele muule on Ena ka ise väikeettevõtja, kes on olnud tegev projektide ja äriplaanide koostamisega üle 10 aasta ning annab edasi ettevõtlusteadmisi. Talle on omistatud täiskasvanute koolitaja 7. taseme kutse.

Juhendaja Reet Kalamees

Reet on mitmekülgne ettevõtlik naine, kes tegutseb hotelliäris müügi ja turundusega, kuid vabal ajal maalib hoopis ingleid.

Joonistada ja maalida on Reet armastanud lapsest peale ning on õppinud ka lastekunstikoolis. Lisaks teeb Reet giiditööd ja tegeleb oma füüsise eest hoolitsemiseks reisi, jooga ning pilatesega.

Reet usub vaimse ja materiaalse maailma tasakaalu. Ta leiab, et igal inimesel on vaja keskenduda iseenda elule, elada erilist elu. Talle endale meeldib väga oma praegune töö – see pakub palju suhtlemist ja võimaldab olla tõeliselt loominguline. Lisa vaata siit: https://www.angellaria.com/

Koolitus toimub Eesti Vabaharidusliidu projekti "Ettevõtlik õppija" raames.

Osale kursusel!