Tartu Rahvaülikooli esilehele

Uued oskused: kaasaegne koristamine ja töötamine meeskonnas. TASUTA!

Koolitus on mõeldud inimestele, kes soovivad saada teadmisi kaasaegsest koristamisest ja õppida oskusi, kuidas toime tulla ja töötada meeskonnas.

Vali rühm

Koolitus toimub:23-31.05.2019 N 23.05 ja N 30.05 kell 10.30 - 15.30 R 24.05 ja R 31.05 kell 9.30 - 14.30Vaksali 7, Tartu
Maht:22 akadeemilist tundi
Hind: Tasuta!

Tasuta koolituse sihtrühmaks on:

• Madalama haridustaseme ja väikse sissetulekuga töötavad inimesed.
  • Erialase ettevalmistuseta täiskasvanud.
  • Lastega kodus olevad vanemad, kelle võimalused osaleda tööelus või õpingutes on katkenud.
  • Elukestvas õppes vähem osalenud elanikud.

Tasuta koolituse sihtrühmaks on töötavad või tööturul mitteaktiivsed kuni 64-aastased inimesed.

Koolituse tulemusel on õppija omandanud lõimitud oskused ja teadmised meeskonnas õppimisest, töötamisest ning praktilise oskusena tulemusliku puhastusteenuse korraldamise. Samuti on ta teadlik, kuidas töötada ergonoomiliselt ja turvaliselt meeskonnas (sh. näiteks puhastusteenindajana).

Teemad

• Millistes meeskondades me töötame?
  • Mis teeb meeskonnast ühtse terviku, millal jõutakse selleni?
  • Kuidas sulanduda võõrasse meeskonda (näiteks uuele töökohale suundudes)?
  • Praktilised harjutused meeskonnatööks lõimituna puhastusteenindaja õppega.
  • Mis on koristamise/suurpuhastuse eesmärgiks?
  • Mustus ja selle liigid.
  • Enamlevinud koristustarvikud, nende kasutamine ja hooldamine.
  • Puhastusmeetodid.
  • Ergonoomilised töövõtted.

Juhendaja Ene Raid

Ene Raid psühholoog - karjäärinõustaja. Olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat ja 2014 lõpetasin aastase suhtlemistreenerite väljaõppe. Viimase 8 aasta jooksul on minu kirg olnud koolitada isiksusliku arengu, suhtlemispsühholoogia ja tööpsühholoogia teemades, mistõttu on minu areng seotud põhiliselt samade teemadega. Väga põhjalikult on mind mõjutanud kriya jooga ja võistlustants, millega olen ise pidevalt õppija seisundis.
Usun, et suhtlemine mõjutab meid inimesena väga suurel määral ning on vaja kasvatada enda tahtejõudu, muutuda vaimselt tugevamaks, siis toimuvad positiivsed muutused meie ümber. Suhtlemises on alati võimalik millestki loobuda aga ka midagi juurde luua. Olge julged nii loobuma kui looma.

Valitud Tartumaa aasta õppijaks 2015. Loe lähemalt siin.

Juhendaja Juta Mõts

Juta Mõts on lõpetanud Mainori Kõrgkooli 2003 ja Tartu Ülikooli tehnikavaldkonna kutseõpetaja erialal 2005. aastal. Olnud kutseõpetaja enam kui 20 aastat ja tegelenud puhastusteeninduse valdkonna koolitajana erinevates kutseõppeasutustes aastast 2004. Omab puhastusteenindaja juhendaja (EKR tase 4), puhastustööde juhi (EKR tase 5) ja täiskasvanute koolitaja (EKR tase 6) kutseid.

Juta endast: "Oma teadmised puhastusteeninduse vallas olen omandanud rohketel koolitustel ja praktiliste tööde käigus ning täiendan end selles vallas jätkuvalt. Eriline huvi on lihtsa ja pingutusteta puhtuse saavutamine ning võimalusel koristuskeemiata puhastamine. Meeldib oma teadmisi ja koristusvaldkonnas kasutatavaid nippe jagada."

Koolitus toimub MTÜ Võluvõru projekti „Meie aja võtmepädevused“ raames.

Osale kursusel!