Tartu Rahvaülikooli esilehele

Rahaasjade planeerimise põhitõed

Kuidas planeerida paremini oma rahaasju ja arukalt majandada? Kuidas koostada pere eelarvet? Tasuta koolitus on mõeldud kuni 64-aastastele kõrghariduseta inimestele, kellel on kas lõpetamata põhi- või keskharidus, põhiharidus või üldkeskharidus, puudub erialane ettevalmistus või kes ei ole pikka aega õppinud (õpingutest on möödas rohkem kui kümme aastat).

Koolitus toimub:28.01-8.03.2019 E 28.01, E 04.02, E 11.02, R 15.02, R 22.02, R 01.03, T 05.03 ja R 08.03 kell 16.30-19.45Vaksali 7
Maht:32 akadeemilist tundi
Hind: Tasuta!

Koolitusel käsitletavad teemad:

• Miks planeerida?
  • Kuidas raha tuleb ja kuhu läheb? Pere eelarve.
  • Finantseesmärkide seadmine. Lühi- ja pikaajalised eesmärgid.
  • Tarbimise valikud ja rahastamine.
  • Laen, liising, järelmaks, krediitkaardid ja arvelduskrediit.
  • Säästmine. Reservi loomine. Kogumine.
  • Investeerimine (strateegiad, võimalused).
  • Riskid. Kindlustus. Eraisiku pankrott.

Juhendaja Piia Asper

Piia Asper on lõpetanud Audentese Ülikooli finantsjuhtimise eriala. Koolitanud üle Eesti raamatupidajaid ja alustavaid ettevõtjaid aastast 2007 raamatupidamise kui ka äriplaanide koostamise vallas.

On 17 aasta jooksul tegelenud paljude erinevast tegevusvaldkonnast ettevõtete raamatupidamise korraldamisega. Aastast 2002 koolitamis/ raamatupidamisbüroo Asper Koolitused OÜ omanik. 2017.a. sügisel asutas Laste Rahakool MTÜ, kus viib läbi lastele rahatarkuse laagreid ja eelkooli. Külalislektorina on ta õpetanud Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli tudengeid. Teeb koostööd erinevate ettevõtetega nagu näiteks Eesti Töötukassa, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tartu Rahvaülikool, Tartu Kutsehariduskeskus, Projektiekspert OÜ jne. Osalenud Töötukassa mentorklubides mentorina. Täiskasvanute koolitaja/nõustaja. Pälvinud tiitli Tartumaa koolitaja 2018.

Koolitus toimub MTÜ Võluvõru projekti „Meie aja võtmepädevused“ raames.

Osale kursusel!