Lastevanemate ja lastega töötajate koolitused

Koostöö elavaloomulise ja rahutu lapsega

Elavaloomulised lapsed on sageli arukad ning huvitava maailmanägemisega, kuid neil võivad esineda mõningased käitumisraskused. Elava temperamendi ning rahutu käitumisega kaasnevad mõnikord keskendumisraskused ja impulsiivsus. Rahutul lapsel tekivad seetõttu sotsiaalse suhtlemise olukordades konfliktid ja arusaamatused koolis või lasteaias. Lapsed ei tule toime oma tunnetega ja kipuvad stressirohkeid olukordi lahendama agressiivsusega. Elavad ja rahutud lapsed võivad mõnikord olla ka väga andekad lapsed, kelle anded vajavad tarka vanemat, et last õieti suunata.

UUS! Tänapäeva laste muredest ja probleemidest psühholoogi pilgu läbi

Psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp on aastaid psühholoogina töötanud igas vanuses lastega. Oma loengus räägib ta kuidas lapse emotsionaalne areng, enesehinnang ja käitumine on omavahel tihedalt seotud ning kuidas ümbritev võrgustik lapsi mõjutab. Täiskasvanute arvates ebasobiva käitumise taga on aga alati soov enda murest märku anda. Räägime mis tänapäeva lastele kõige rohkem muret teeb. Arutame konkreetseid juhtumeid, miks nad tihti käituvad nii nagu nad käituvad ja kuidas lapsevanem saaks oma last paremini mõista ja toetada.

Kursus: Kuidas toetada lapse õpimotivatsiooni. Teemaga seoses tekkis rohkelt küsimusi ja arutlemise kohti. Antud ajaga said kõik plaanitud teemad käsitletud kuid kindlasti oleks ruumi ka mitmele jätkukursusele antud lektoriga.

Karin