Teismelise toetamine stressiga toimetulekul

Koolitus on mõeldud vanematele, kes soovivad paremini mõista ja toetada oma teismelist.

Puberteediiga on keeruline eluperiood. Kohaneda on vaja keha kasvamise ja muutumisega, psühholoogilises mõttes tehakse esimesi samme iseseisvumiseks. Algab ettevalmistus vanematest eraldumiseks. Kaalukausile pannakse varasemad suhted sõprade, õpetajate ja vanematega. Iseseisvumine võib osadel juhtudel toimuda tormiliste käitumiskatsetuste kaudu. Kergesti kogetakse stressi, sest maailma tajutakse rohkem kui teistel eluperioodidel must- valgena. Esineb labiilsust ja ambivalentset käitumist. Mõnedel noortel võib esineda depressiooni. Sellised lisastressi allikad nagu vanemate keerulised suhted, koolikiusamine või ebaõnnestunud esimene lähisuhe võivad olukorda võimendada.

Koolituse teemad:

• edukas suhtlemine teismelisega
  • teismelise depressiooni tunnused
  • perekonna roll lapse toetamisel