Teismelise toetamine stressiga toimetulekul

Koolitus on mõeldud vanematele, kes soovivad paremini mõista ja toetada oma teismelist.

Toimub Ainemaht Hind
27.03.2018
T, kell 17.15-20.45
Vaksali 7
4 ak. tundi 36 €
Registreerima

Puberteediiga on keeruline eluperiood. Kohaneda on vaja keha kasvamise ja muutumisega, psühholoogilises mõttes tehakse esimesi samme iseseisvumiseks. Algab ettevalmistus vanematest eraldumiseks. Kaalukausile pannakse varasemad suhted sõprade, õpetajate ja vanematega. Iseseisvumine võib osadel juhtudel toimuda tormiliste käitumiskatsetuste kaudu. Kergesti kogetakse stressi, sest maailma tajutakse rohkem kui teistel eluperioodidel must- valgena. Esineb labiilsust ja ambivalentset käitumist. Mõnedel noortel võib esineda depressiooni. Sellised lisastressi allikad nagu vanemate keerulised suhted, koolikiusamine või ebaõnnestunud esimene lähisuhe võivad olukorda võimendada.

Koolituse teemad:

  • edukas suhtlemine teismelisega
  • teismelise depressiooni tunnused
  • perekonna roll lapse toetamisel

Juhendaja

Lemme Haldre

Lemme Haldre on kliiniline psühholoog- psühhoterapeut, pediaater. Hetkel töötab ta Tartu Laste Tugikeskuses psühhoterapeudina ja on lepinguline lektor Tartu Ülikoolis. Ta on koolides ja lasteadades viinud läbi mitmeid vestlusringe ning pidanud loenguid lastevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele.
Ta on kaasautor raamatutele: "Laste väärkohtlemine I ja II", "Seksuaalsus Eestis", "Hüperaktiivne laps". On kirjutanud artikleid ja vastanud lastevanemate küsimustele ajakirjades "Pere ja Kodu", "Psühholoogia" jt. Artiklid käsitlevad laste arengut ja peresuhteid.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |