Lastevanemate ja lastega töötajate koolitused

Koostöö elavaloomulise ja rahutu lapsega

Elavaloomulised lapsed on sageli arukad ning huvitava maailmanägemisega, kuid neil võivad esineda mõningased käitumisraskused. Elava temperamendi ning rahutu käitumisega kaasnevad mõnikord keskendumisraskused ja impulsiivsus. Rahutul lapsel tekivad seetõttu sotsiaalse suhtlemise olukordades konfliktid ja arusaamatused koolis või lasteaias. Lapsed ei tule toime oma tunnetega ja kipuvad stressirohkeid olukordi lahendama agressiivsusega. Elavad ja rahutud lapsed võivad mõnikord olla ka väga andekad lapsed, kelle anded vajavad tarka vanemat, et last õieti suunata.

Kursus: Kuidas toetada lapse õpimotivatsiooni. Teemaga seoses tekkis rohkelt küsimusi ja arutlemise kohti. Antud ajaga said kõik plaanitud teemad käsitletud kuid kindlasti oleks ruumi ka mitmele jätkukursusele antud lektoriga.

Karin