Tartu kunst 100: Tartu Sõpruskond

Ars longa vita brevis – kunst on pikk, elu lühike.

Toimub Ainemaht Hind
23.03.2018
reede kell 17.30-19.45
Vaksali 7
3 ak. tundi 5 €
Registreerima

Loengusarja toimumist toetab Tartu Linnavalitsus.

Heitlikud ajad ning poliitilised muutused mõjutavad tugevasti kultuuri arengut ja puudutavad kõiki neis sündmustes osalejaid. Stalini ajastu ei suutnud murda ja allutada oma nõudmistele noori Tartu sõpruskonda kuulunud kunstnikke. Oma loominguga tõestasid nad, et „kunsti saab igal ajal teha‟. Need sõnad kuuluvad kunstnik Valve Janovile. Läbi filmikatkete saame tuttavaks ka teiste sõpruskonna liikmetega ning mõtiskleme Ülo Soosteri loomingu ja rolli üle.

Kultuurimeeter 19.02.2015

Tartu Sõpruskond ja Ülo Sooster

näitus KUMUs 5.12.2014-29.3.2015

https://www.youtube.com/watch?v=F6Wu7RV1CaI

Juhendaja

Tiiu Talvistu

Tiiu Talvistu töötas aastatel 1974‒2016 Tartu Kunstimuuseumis erinevatel ametikohtadel Õppis aastatel 1973‒1979 Tartu ülikoolis ajalugu ja kunstiajalugu. Koostanud üle saja näituse, kirjutanud kunstiartikleid, koostanud monograafilisi katalooge erinevate eesti kunstnike Elmar Kits, Karin Luts, Johannes Saal, Endel Kõks, Malle Leis ja kunstiperioodide kohta. Pallas kunstikool, sõjaaeg Eesti kunstis, pagulaskunst. Pidanud kunstiloenguid nii Tartu Kunstimuuseumis kui ka Tartu Ülikoolis. Teenetemärgi Tartu Täht kavaler 2018 aastal.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |