Tartu kunst 100: kunstiühing Pallas algus

Ars longa vita brevis – kunst on pikk, elu lühike.

Toimub Ainemaht Hind
26.01.2018
reede kell 17.30-19.45
Vaksali 7
3 ak. tundi 5 €
Registreerima

Loengusarja toimumist toetab Tartu Linnavalitsus.

Meie rännak kunstiloos saab alguse 20. sajandi algusest mil Tartu mõju meie rahvusliku kultuuri arengule oli muljetavaldav. Siit asusid nooreestlased ellu viima oma üleskutset “Olgem eestlased aga saagem ka eurooplasteks!” Kunstnike õpiteed viisid neid esmalt kodumaalt kaugele, kus kogetu ja nähtu mõjutas otseselt nende loomingut ja millest toonased tartlased said osa siin toimunud esimestel kunstinäitustel. Räägime neist sündmustest, kunstist ja kunstnikest, mis viisid Pallase kunstiühingu sünnini ja kunstikooli avamiseni.

Päevaleht 1919, artikli autor Rasmus Kangro-Pool

Rasmus Theodor Kangro-Pool (20. detsember 1890 Kudina vald – 9. mai 1963 Tallinn) oli eesti kirjandus- ja teatrikriitik.

Juhendaja

Tiiu Talvistu

Tiiu Talvistu töötas aastatel 1974‒2016 Tartu Kunstimuuseumis erinevatel ametikohtadel Õppis aastatel 1973‒1979 Tartu ülikoolis ajalugu ja kunstiajalugu. Koostanud üle saja näituse, kirjutanud kunstiartikleid, koostanud monograafilisi katalooge erinevate eesti kunstnike Elmar Kits, Karin Luts, Johannes Saal, Endel Kõks, Malle Leis ja kunstiperioodide kohta. Pallas kunstikool, sõjaaeg Eesti kunstis, pagulaskunst. Pidanud kunstiloenguid nii Tartu Kunstimuuseumis kui ka Tartu Ülikoolis.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |