Läti keel algajatele: Läti keel ja kultuur algajatele minirühm UUS GRUPP!

Läti keele ja kultuuri kursusele on oodatud kõik huvilised!

Toimub Ainemaht Hind
8.02-10.05.2019
R 11.00-12.30
26 ak. tundi 208 €
Registreerima

Kursuse kirjeldus

Teemad. Viisakusfraasid, tutvumine ja enda iseloomustamine. Riigid, rahvused ja keeled. Läti kaart. Pere, kodu ja mööbliesemed. Tēmas. Pieklājības frāzes, iepazīšanās, pašraksturojums. Valstis, tautības un valodas. Latvijas karte. Ģimene, mājas, mēbeles. Grammatika. Käändkonnad, nimisõnad, omadussõnad, ainsus ja mitmus, nominatiiv, genitiiv ja lokatiiv. Tegusõnad: pöördkonnad ja ebareeglipärased tegusõnad, olevik, eitus. Arvsõnad.

Õppematerjalid: Ilze Zagorska õppeülesannete kogumik „Latviešu valoda igauņu studentiem” (“Läti keel eesti üliõpilastele”), valikuliselt materjalid teistest õpikutest ning õpetaja koostatud materjalid.

Juhendaja

Aive Mandel

Õpetajana olen praeguseks tegutsenud kolm aastat. Esmalt alustasin eestlastele läti keele õpetamisega ning veidi hiljem asusin õpetama ka eesti keelt võõrkeelena. Vaimustus keelte vastu sai alguse just läti keele õppimisest, olen elanud kaks aastat Riias, tõlgin läti keelest ning üle kõige armastan Lätis ringi reisida ja uusi paiku avastada. Läti keelega tegeledes tärkas soov saada paremini aru ka omaenda emakeelest ning keeltest üldiselt, seetõttu tulingi mõne aasta eest tagasi kodulinna Tartusse keeleteadust õppima. Olen lõpetanud Tartu ülikoolis eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe eesti keele erialal ning praegu jätkan õpinguid magistrantuuris. Just keeltes olen leidnud oma tõelise kutsumuse ja armastan nendega tegeleda igal võimalikul moel – praktiliselt ja teoreetiliselt, tööna ja vabal ajal, õppides ja õpetades.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |