Läti keel algajatele: Läti keel algajatele A1 II osa minirühm

Kursus sobib neile kes on läti keelt veidi õppinud. Sügisel alanud kursusega on liituma oodatud ka uued õppijad, kellele tase sobib.

Toimub Ainemaht Hind
8.02-26.04.2019
R 13.30-15.00
26 ak. tundi 208 €
Registreerima

Kursuse kirjeldus

Kursusel arendatakse kõiki nelja osaoskust – rääkimis-, kuulamis-, lugemis- ja kirjutamisoskust. Põhirõhk on suulise eneseväljendamise ja suhtlusoskuse arendamisel. Kasutatakse paaristööd. Kuulamis- ja mõistmisoskust aitavad arendada kuulamisharjutused ja videod. Õppimine minirühmas võimaldab õpetajal arvestada õppijate soovide ja vajadustega.

Teemad: Riigid, rahvused ja keeled. Enda iseloomustamine: millised on sinu huvid, mis sulle meeldib ja mis ei meeldi? Tähtpäevad (sünnipäev, nimepäev). Kuud ja nädalapäevad. Värvid.

Nimisõnad ja omadussõnad: nominatiiv ja lokatiiv mitmuses, akusatiiv ja daativ ainsuses. Isikulised asesõnad. Küsisõnad. Arvsõnad. Tegusõnad: teine ja kolmas pöördkond, pööramine olevikus.

Õppematerjalid Inga Klēvere-Velhli, Nikole Naua. Latviešu valoda studentiem. Rīga, Latviešu valodas aģentūra 2012.

Juhendaja

Aive Mandel

Õpetajana olen praeguseks tegutsenud kolm aastat. Esmalt alustasin eestlastele läti keele õpetamisega ning veidi hiljem asusin õpetama ka eesti keelt võõrkeelena. Vaimustus keelte vastu sai alguse just läti keele õppimisest, olen elanud kaks aastat Riias, tõlgin läti keelest ning üle kõige armastan Lätis ringi reisida ja uusi paiku avastada. Läti keelega tegeledes tärkas soov saada paremini aru ka omaenda emakeelest ning keeltest üldiselt, seetõttu tulingi mõne aasta eest tagasi kodulinna Tartusse keeleteadust õppima. Olen lõpetanud Tartu ülikoolis eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe eesti keele erialal ning praegu jätkan õpinguid magistrantuuris. Just keeltes olen leidnud oma tõelise kutsumuse ja armastan nendega tegeleda igal võimalikul moel – praktiliselt ja teoreetiliselt, tööna ja vabal ajal, õppides ja õpetades.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |