Soome keel algajatele: Soome keel algajatele A1 II osa

Kursusele on oodatud kõik, kes on soome keelt veidi õppinud. Sügisel alanud kursusele on oodatud kõik uued õppijad, kellele tase sobib.

Toimub Ainemaht Hind
30.01-15.05.2019
K 17.15-18.45
Pepleri 4, Tartu
30 ak. tundi 165 €
Registreerima

Kursuse kirjeldus

Kursusele on oodatud õppija, kes

  • tunneb kõige tavalisemaid viisakusväljendeid ja oskab reageerida nendele (Anteeksi, että olen myöhässä! - Ei se mitään!)
  • oskab pöörata tegusõnu oleviku jaatavas ja eitavas kõnes (puhun, en puhu)
  • oskab moodustada käändsõna mitmuse (talot), sise- ja väliskohakäändeid (talossa, talolta) ning omastava (talon) ja osastava (taloa) käände
  • oskab lihtsalt viisil rääkida iseendast (vanus, välimus, iseloom, harrastused) ja oma perest
  • tunneb ajaväljendeid (kell, ööpäev, nädalapäevad, kuud ja aastaajad)

Kursuse jooksul arendatakse kõiki nelja osaoskust: rääkimis-, lugemis-, kuulamis- ja kirjutamisoskust, kuid põhirõhk on suulisel eneseväljendamisel. Paarisdialoogid aitavad omandada ladusat kõnekeelt, et tulla toime igapäevastes suhtlussituatsioonides. Kaasaegne õppematerjal pakub käsitlemiseks huvitavaid teemasid.

Teemad ja sõnavara:

Vaba aeg, harrastused, loodus, reisimine (tee juhendamine, transpordivahendid, hotell), tervis, haridus, töö, tähtpäevad, toit.

Grammatika:

lihtminevik (söin, en syönyt), umbisikuline tegumood kirja- ja kõnekeeles (mennään), järgarvud, käändsõnatüübid, täis- ja osasihitis (syön omenan, syön omenaa), tegusõnade astmevaheldus (annan, hän antaa)

Õppematerjalid: Suomen mestari 1 (peatükid 7-9) ja Suomen mestari 2 (peatükid 1-3)

Suomeksi:

Suomen kieli A1 II osa Kurssi sopii niille, jotka osaavat jo jonkin verran suomea.

Kurssin kuvaus:

Kurssi kehittää kaikkia neljää osa-aluetta: puhetta, lukemista, kuullunymmärtämistä ja kirjoittamista. Pääpaino on suullisessa itseilmaisussa ja ääntämisessä. Parityöskentely ja keskusteluharjoitukset auttavat omaksumaan sujuvan puhekielen, jonka avulla selviää päivittäisissä kanssakäymistilanteissa. Ajanmukainen opetusmateriaali tarjoaa kiinnostavia aiheita opiskeluun.

Teemat ja sanasto: vapaa-aika, harrastukset, luonto, matkailu (tien neuvominen, liikennevälineet, hotelli), terveys, koulutus, työ, juhlapäivät, ruoka.

Kielioppi: verbin taivutus imperfektissä ja passiivissa, järjestysluvut, sanaluokat, objekti, ma-infinitiivi, verbien astevaihtelu

Opetusmateriaali: Suomen mestari 1 (kappaleet 7-9) ja Suomen mestari 2 (kappaleet 1-3)

Juhendaja

Heidi Iivari

Heidi Iivari (sünd 1974 Helsingis) on soome keele ja kirjanduse koolitaja, kirjanduskriitik ja tõlkija. Ta kaitses magistritöö Tampere ülikoolis Soome kirjanduse erialal 2001. aastal. Alates 2006. a. elab ta Tartus, kus ta on töötanud muuhulgas kultuurisekretärina Soome Instituudis ning soome keele õpetajana Tartu ülikoolis. Heidi töötab erinevates kirjandusprojektides ning annab loenguid Soome kirjanduse ja kultuuriloo kohta.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |