Soome keel algajatele: Soome keel algajatele A1 UUS GRUPP!

Kursusele on oodatud kõik, kes pole varem soome keelt õppinud. Saavutatav keeletase on A1.1.

Toimub Ainemaht Hind
7.02-16.05.2019
N 9.15-10.45
Pepleri 4, Tartu
30 ak. tundi 165 €
Registreerima

Kursuse kirjeldus

Kursuse jooksul arendatakse kõiki nelja osaoskust: rääkimis-, lugemis-, kuulamis- ja kirjutamisoskust, kuid põhirõhk on suulisel eneseväljendamisel. Paaris- ja grupitööd, erinevad rollimängud ning dialoogid aitavad omandada ladusat kõnekeelt, et tulla toime igapäevastes suhtlussituatsioonides.

Teemad: Hääldamine, tervitused ja viisakusväljendid, enesest, oma perest ja kodust rääkimine, aja väljendamine, hinna küsimine ja ostmine, abi küsimine, isikuandmed, tööd ja ametid, reisimine ja transport.

Sõnavara: Numbrid, maad, rahvad, keeled, värvid, ajaväljendid (kellajad, ööpäev, nädalapäevad, aastaajad, kuud), ilm, pere ja sugulased, vabaaeg, toiduained, omadussõnad, riskisõnad, tähtpäevad.

Grammatika: olla-tegusõna olevikus ja lihtminevikus, vokaalharmoonia, küsimused, tegusõnatüübid ja tegusõnade pööramine olevikus, astmevaheldus, mitmus, omastav ja osastav kääne, kohakäänded.

Õppematerjalid Peatükid 1-6 õpikust Suomen mestari I. Suomen kielen oppikirja aikuisille

Juhendaja

Heidi Iivari

Heidi Iivari (sünd 1974 Helsingis) on soome keele ja kirjanduse koolitaja, kirjanduskriitik ja tõlkija. Ta kaitses magistritöö Tampere ülikoolis Soome kirjanduse erialal 2001. aastal. Alates 2006. a. elab ta Tartus, kus ta on töötanud muuhulgas kultuurisekretärina Soome Instituudis ning soome keele õpetajana Tartu ülikoolis. Heidi töötab erinevates kirjandusprojektides ning annab loenguid Soome kirjanduse ja kultuuriloo kohta.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega!
  1. Koolitusel osalemiseks tuleb õppetasu tasuda arvel märgitud tähtajaks, mis saadetakse koos registreerumise kinnitusega (reeglina on tähtaeg kaks nädalat enne koolituse algust). Kokkuleppel koolitussekretäriga ja koolituslepingu sõlmimisega on võimalik tasuda osade kaupa.
  2. Koolitusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli töötajat viivitamatult teavitada. Loobumisest mitte teavitamisel või loobumisel vähem kui kaks tööpäeva enne koolituse algust või kui koolitus on juba alanud, õppetasu ei tagastata ja väljastatud arve kuulub tasumisele.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |